Категорія
Новини
Дата

«Щоб люди не мерзнули взимку». У правлячій коаліції Німеччини пропонують запустити «Північний потік – 2» 

Газопровід «Північний потік – 2» потрібно запустити, аби заповнити німецькі газосховища на зиму. З такою ініціативою виступив Вольфганг Кубікі, віцеспікер Бундестагу від Вільної демократичної партії, яка входить до правлячої коаліції, пише ЄП

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Немає вагомих причин не відкривати «Північний потік – 2», сказав Кубікі в інтерв’ю RND. 
  • «Ми повинні відкрити «Північний потік – 2» якнайшвидше, щоб заповнити наші газові сховища на зиму», – наголосив він. 
  • За словами високопосадовця, це «допоможе людям не мерзнути взимку», і німецька промисловість не зазнає серйозної шкоди. Кубікі зазначив, що ці завдання є першочерговими для федерального уряду. 
  • «Щойно резервуари для зберігання газу будуть заповнені, ми зможемо знову закрити «Північний потік – 2», – сказав віцеспікер Бундестагу.
  • Реагуючи на зауваження журналіста, що Путін використає це як великий успіх, Кубікі сказав, що все, що забезпечує надходження більшої кількості газу, буде кориснішим для Німеччини, ніж для Путіна. 
  • «До речі, найбільший пропагандистський успіх Путіна був би в тому разі, якби в нас закінчився газ, поки він ще добре на нас заробляє. Цьому треба запобігти», – сказав політик.

Контекст

РФ завершила будівництво газопроводу «Північний потік – 2» минулого року. Але Німеччина зупинила процедуру сертифікації проєкту після того, як Москва визнала незалежність псевдореспублік «ЛДНР». 

У травні «Газпром» оголосив, що використовує потужності «Північного потоку – 2» для газифікації північного заходу РФ.

Наразі Європа скоротила свою залежність від російського газу приблизно до 20% від загального обсягу поставок після вторгнення в Україну з приблизно 40% раніше, за даними консалтингової компанії ICIS. Але більшість варіантів диверсифікації поставок, таких як морські вантажі скрапленого природного газу, вичерпано.

Німеччині у разі повного припинення постачань із РФ буде важко мати достатню кількість природного газу, щоб пережити майбутню зиму, навіть якщо запаси будуть поповнені відповідно до урядових цілей. Газу у сховищах Німеччини вистачить менше ніж на три місяці.

В уряді Олафа Шольца дотепер виключали запуск «Північного потоку – 2» навіть у разі браку газу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні