Категорія
Новини
Дата

Швейцарський банк Julius Baer заробив понад $10 млрд після краху Credit Suisse

Другий за величиною банк Швейцарії, Julius Baer, залучив понад 9,2 млрд швейцарських франків ($10,6 млрд) нових грошей від клієнтів після краху конкуруючого банку Credit Suisse та його поглинання UBS у березні, пише Financial Times.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Попри турбулентність ринків та скорочення запозичень клієнтів у своїх портфелях, приплив коштів допоміг збільшити сукупні активи банку під управлінням на 17 млрд швейцарських франків до 441 млрд швейцарських франків наприкінці червня.
  • «Так, ми змогли отримати вигоду від CS і UBS», – заявив виконавчий директор Філіп Рікенбахер, представляючи результати банку за перше півріччя.
  • За останні кілька місяців банк найняв 57 менеджерів зі звʼязків із громадськістю – багато з них безпосередньо з Credit Suisse та UBS, які готуються до різкого скорочення штату після їхнього злиття.
  • На сьогоднішній день із Credit Suisse пішло близько 120 старших інвестиційних банкірів.
  • Рікенбахер сказав, що Julius Baer планує продовжувати наймати людей до кінця цього та наступного року, прогнозуючи сильне зростання.

Контекст

UBS Group AG була змушена поспіхом купити конкурента Credit Suisse Group AG у межах угоди, якої вона не прагнула. Глобальна банківська криза погіршила становище Credit Suisse і спонукала владу вжити негайних заходів.

Другий за величиною банк Швейцарії, який веде свою історію з 1856-го, за останні кілька років постраждав від низки скандалів, зміни керівництва та юридичних проблем. 14 березня Credit Suisse опублікував звіт за 2022 рік, у якому йдеться про те, що банк виявив «значні недоліки» у контролі за фінансовою звітністю.

За даними банку, відтік клієнтів у четвертому кварталі 2022-го зріс більш ніж до 110 млрд швейцарських франків ($120 млрд). Вартість страхування облігацій банку від дефолту також зросла: п’ятирічні кредитні дефолтні свопи за борговими зобовʼязаннями Credit Suisse збільшилися з 549 до 533 базисних пунктів.

19 березня стало відомо про поглинання Credit Suisse банком UBS. Він викупить папери конкурента за ціною 0,76 швейцарського франка. Загальна вартість операції становитиме 3 млрд франків ($3,23 млрд). У травні UBS Group AG повідомив, що очікує на фінансовий удар у розмірі близько $17 млрд від поглинання Credit Suisse Group.

12 червня UBS Group завершила угоду з придбання колишнього конкурента Credit Suisse, здійснивши найбільше злиття в банківській сфері після фінансової кризи 2008 року.

Наприкінці червня стало відомо, що UBS Group планує скоротити більше половини штату Credit Suisse Group, що налічує 45 000 осіб. Скорочення робочих місць мали розпочатися в липні, ще два раунди звільнень заплановані на осінь.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні