Категорія
Новини
Дата

США хочуть посилити санкції проти російської нафти

1 хв читання

США мають прискорити процес посилення санкцій щодо Росії шляхом позбавлення російського ВПК необхідних компонентів і скорочення доходів від експорту вуглеводнів, повідомив заступник помічника президента США з національної безпеки Даліп Сінгх, пише «Інтерфакс-Україна».

Росія використовує значну частину своїх нафтогазових доходів для фінансування війни в Україні.

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Ключові факти

  • «США мають щодо Росії докладати зусиль у двох напрямах: роззброєння російської військової машини і позбавлення її фінансових надходжень», — сказав він, під час виступу у Фонді Карнегі.
  • На його думку, це має бути зроблено за рахунок посилення санкційного режиму і заходів експортного контролю.
  • Сінгх заявив, що постачання Росії компонентів подвійного призначення залежить від третіх країн, які порушують американські санкції. За його словами, до них насамперед належить Китай, а також Індія, Туреччина, Обʼєднання Арабські Емірати і низка інших.
  • Найважливішим компонентом зниження фінансових доходів Росії є контроль над її поставками нафти. За його словами, «наближається момент, коли можна буде говорити про набагато жорсткіший режим, стосовно тіньового флоту, і обсягів нафти, які Росії дозволено поставляти на ринок».
  • Сінгх зазначив, що за перерахованими напрямами Вашингтону «слід активізуватися».

Контекст

Уряд РФ загалом на 2024 рік заклав до федерального бюджету 10,7 трлн рублів доходів від продажу нафти і газу, що на 21% більше, ніж у 2023 році, коли слабші ціни на нафту і падіння експорту газу скоротили доходи на 24%.

Росія значно збільшила витрати на оборону і безпеку після вторгнення в Україну. Це призвело до двох поспіль річних дефіцитів, які перевищили 3 трлн рублів, що становить близько 2% ВВП.

У першому півріччі 2024-го надходження від продажу нафти і газу до федерального бюджету Росії зросли приблизно на 41% у річному обчисленнідо 5,7 трлн руб. ($65,12 млрд), повідомило Міністерство фінансів РФ. Це обумовлено зростанням цін на нафту та ослабленням рубля. У першій половині року середня ціна на флагманську російську нафту сорту Urals склала $69,1 за барель, що вище за встановлену Заходом цінову межу в $60, порівняно з $52,5 за аналогічний період 2023 року.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд