Державний департамент США схвалив продаж Україні послуг із технічного обслуговування та підтримки винищувачів F-16 на загальну суму $266,4 млн. Про це повідомляється на офіційному сайті Агентства співробітництва у сфері безпеки Міністерства оборони США 10 грудня.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
У відповідь на запит України, до переліку послуг та обладнання включено:
- Категорія
- Рейтинги
- Дата
- об’єднану систему планування місій (JMPS);
- пристрої завантаження ключів AN/PYQ-10 (SKL);
- модифікації та технічну підтримку;
- програму вдосконалення компонентів двигунів (CIP);
- запасні частини до літаків і двигунів;
- витратні матеріали, програмне забезпечення та підтримку його доставки;
- навчання персоналу та відповідне обладнання;
- технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників.
Основними підрядниками проєкту стануть Sabena (Бельгія), Lockheed Martin Aeronautics (США) і Pratt and Whitney (США).
Контекст
F-16 – це багатофункціональний винищувач четвертого покоління, перший політ якого відбувся 1974 року. Завдяки можливостям модернізації за майже пів століття з’явилося багато його варіантів. За словами виробника Lockheed Martin, новітні модифікації F-16 зможуть залишатися на службі до 2060 року.
Це наймасовіший бойовий літак у світі: з моменту запуску випущено понад 4600 одиниць. Станом на 2024 рік на активній службі перебувають 2145 літаків, що становить 15% усіх бойових літаків у світі, згідно з даними Flight Global.
У серпні 2024 року Україна отримала перші винищувачі F-16. Загалом літаки погодилися передати чотири країни: Нідерланди – 42 літаки (частина використовується для навчання), Данія – 19 одиниць, Бельгія – 30 літаків до 2028 року (перші будуть передані вже цього року), Норвегія – шість винищувачів.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що F-16 суттєво посилять протиповітряну оборону України. Винищувачі також дозволять ефективніше атакувати російські наземні цілі, але працюватимуть із безпечної відстані – не менш ніж 40 км від лінії фронту.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.