Категорія
Новини
Дата

Страхування воєнних ризиків. Верховна Рада проголосувала за рівні умови українських та іноземних інвесторів

1 хв читання

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9015, що дозволяє Експортно-кредитному агентству (ЕКА) страхувати від воєнних ризиків інвестиції українських та іноземних компаній в Україні. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За прийняття законопроєкта в цілому на пленарному засіданні 22 листопада проголосували 242 народні депутати.
  • Законопроєкт передбачає розширення мандата ЕКА на страхування інвестицій в Україну.
  • ЕКА буде дозволено здійснювати страхування і перестрахування прямих інвестицій, зокрема страхування інвестицій в Україні від ризиків, що можуть бути спричинені збройною агресією, бойовими діями та/або тероризмом.
  • Таке страхування здійснюється виключно за умови спрямування інвестицій на створення обʼєктів та інфраструктури, необхідної для розвитку переробної промисловості та експорту товарів (робіт, послуг) українського походження.

Контекст

Чинне законодавство передбачає, що ЕКА може страхувати експортні контракти та інвестиції з України до інших країн. 

У першому читанні законопроєкт було ухвалено наприкінці травня 2023 року. 

На прийнятті цього законопроєкту наполягали представники бізнесу

Зокрема, в Європейській Бізнес Асоціації заявляли, що цей закон допоможе поставити у рівні умови українських інвесторів із зарубіжними. А також спростить і пришвидшить процес відбору проєктів, тому що MIGA і DFC, які заявили про подібні наміри, не мають представництв в Україні. 

Крім того, завдяки новим нормам доступ до страхування отримають середні компанії, які навряд чи зацікавлять міжнародних страховиків, натомість повністю відповідають профілю Експортно-кредитної агенції України, пояснили в EBA.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні