Кирило Шевченко, ексголова НБУ /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Суд дозволив спецрозслідування стосовно ексголови НБУ Кирила Шевченка

Кирило Шевченко, ексголова НБУ Фото Getty Images

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) у пʼятницю, 9 червня, надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього голови правління Укргазбанку Кирила Шевченка, повідомляє САП. Його підозрюють разом з іншими особами в завданні збитків державному банку в сумі понад 206 млн грн.

Велика війна пришвидшила вихід жінок на лідерські ролі. Вже 15 травня на форумі «Вільна» Forbes пропонує подивитися на це явище крізь нову, чітку оптику. Спікерки та спікери з Superhumans, Google, ENKO, McDonald’s, G. Bar та інших. Купуйте квитки за посиланням.

Ключові факти

  • Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) зазначає, що це рішення дасть змогу завершити досудове розслідування щодо підозрюваного та скерувати справу до ВАКС для розгляду по суті.
  • Наразі у цьому кримінальному провадженні про підозру повідомлено 15 особам.
  • Водночас сам Шевченко написав у соцмережах, що слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання НАБУ і перевів справу проти мене у закритий режим.
  • «Очевидно, що у справі, яка шита білими нитками, зайва публічність є недопустимою для детективів НАБУ та САП», – вважає ексголова правління Укргазбанку й колишній очільник Нацбанку.
  • За словами Шевченка, таке рішення ВАКС дасть змогу в прискореному режимі ухвалювати всі потрібні рішення «виконавцям цього політичного замовлення».

Контекст

Кирило Шевченко очолив НБУ в серпні 2020-го, до цього з жовтня 2014 року обіймав посаду першого заступника, в.о. голови правління Укргазбанку, а з 28 травня 2015-го до 15 липня 2020 року був головою правління банку.

4 жовтня голова НБУ Шевченко подав у відставку. Офіційна причина – за станом здоровʼя, неофіційна – суперечності з Офісом президента. Учасники ринку та міжнародні партнери України непокояться через можливе зменшення незалежності НБУ. Це важливо, оскільки саме Нацбанк має доступ до «друкарського верстата», контроль над яким прагнуло отримати чи не кожне покоління українських політиків. 

Наступного дня НАБУ і САП повідомили про підозру Шевченкові у справі про незаконне виведення 206 млн грн з Укргазбанку у 2014–2019 роках.

Слідство заявило, що викрило організовану групу на чолі з колишнім головою правління Укргазбанку, яка впродовж 2014–2019 років незаконно вивела з фінансової установи 206 млн грн. 

24 жовтня Національне антикорупційне бюро оголосило Шевченка в розшук. У листопаді Шевченка оголосили в міжнародний розшук у справі про розкрадання 200 млн грн Укргазбанку.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні