Категорія
Новини
Дата

Світло у Херсоні може зʼявитися протягом трьох тижнів – VS Energy

Електропостачання у звільненому Херсоні може відновитися протягом 14–21 днів. Про це йдеться у редакційному матеріалі Forbes із посиланням на операційного директора VS Energy Володимира Гетманова. Ці терміни можуть змінюватися під час робіт, оскільки ситуація досить непрогнозована, уточнює він.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про те, як Київстар та Vodafone постраждали від війни

Ключові факти

  • До війни Херсон живило три магістральні лінії електропередачі. Всі вони зруйновані. Вартість зруйнованої інфраструктури – 1,5–2 млрд грн, за попередньою оцінкою VS Energy. Оцінку буде переглянуто, уточнює Гетманов.
  • Херсонобленерго концентрує сили на лінії електропередачі, яка йде з Миколаєва. «Цю лінію зможемо відновити найшвидше», – каже Гетманов. Для цього треба відновити зруйновану інфраструктуру: понад 70 прольотів лінії електропередачі та дві опори.
  • Місцевому обленерго, за словами Гетманова, допомагають енергетики з інших міст – Одеси, Дніпра, Житомира, Кропивницького, Чернівців, Рівного.
  • Наразі однієї лінії для Херсона має вистачити, каже Гетманов. Зараз у Херсоні рівень споживання буде набагато менший, ніж до війни. Багато людей виїхало, промисловість не працює.
  • Відновлення лінії електропередачі до Херсона також дозволить повернути в Миколаїв чисту воду, каже Гетманов. Оскільки саме ця лінія живила електроенергією інфрастрктуру подання води в місто.

Контекст

14 листопада у звільненому кілька днів тому Херсоні офіційно підняли прапор України. У заході взяв участь президент Володимир Зеленський.

Мобільні оператори «Київстар» та Vodafone запустили у звільненому Херсоні перші базові станції, які працюють на генераторах та терміналах Starlink. 

За словами голови УЗ Олександра Камишіна, вже в найближчі кілька днів буде відновлено залізничне сполучення з Херсоном

15 листопада «Укрпошта» відкрила перші два відділення у Херсоні. «Нова пошта» відновила курʼєрську доставку і відкрила два відділення

З 16 листопада державні Ощадбанк та ПриватБанк відновили роботу по одному відділенню у звільненому від окупантів Херсоні.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні