Категорія
Новини
Дата

Ціни на нафту відійшли від чотирирічного мінімуму, але ризик падіння зберігається через торгову війну США та Китаю

1 хв читання

Ціни на нафту зросли на понад 1% у вівторок, 8 квітня, після обвалу до мінімуму за чотири роки напередодні, пише Reuters. Ринок штормить через побоювання, що тарифи США знизять попит і викличуть рецесію. Аналітики зазначають, що ризики зниження все ще зберігаються.

Купуйте річну передплату на шість журналів Forbes Ukraine за ціною чотирьох номерів. Якщо ви цінуєте якість, глибину та силу реального досвіду, ця передплата саме для вас.

Деталі

  • Ф’ючерси на нафту марки Brent на 9:20 за Києвом торгувалися на рівні $64,7 за барель, що на 72 центи (на 1,1%) більше від рівня закриття напередодні. Ф’ючерси на американську WTI зросли на 75 центів (на 1,2%), до $61,4.
  • Опитування Reuters у понеділок показало, що запаси сирої нафти та дистилятів у США, ймовірно, зросли минулого тижня в середньому на 1,6 млн барелів. Це ще один знак, що ринок очікує слабкого попиту.

Контекст

У понеділок Brent і WTI впали на 14% і 15% відповідно. Але у вівторок ціни на нафту частково відновилися. Це відбулося завдяки стабільнішій ситуації на фондових ринках, пояснив Воррен Паттерсон, керівник стратегії сировинних ринків в ING. «Ринок суттєво впав останніми днями, бо почав враховувати значне зниження попиту. Але поки неясно, наскільки сильним воно буде», – сказав він.

Аналітики ING зазначили, що ризики все ще схиляються до зниження. Це пов’язано з погрозами Трампа запровадити додатковий тариф у 50% на китайські товари, якщо Китай не скасує свій тариф у 34% до вівторка.

«Малоймовірно, що Китай змінить свою політику. Тож, швидше за все, ми побачимо подальшу ескалацію. Це лише посилить занепокоєння щодо зростання економіки та попиту на нафту», – йдеться в записці.

Якщо Китай не поступиться, загальний тариф на його імпорт до США зросте до 104%. «Це, ймовірно, погіршить настрої на ринках, призведе до різкого падіння світових фондових ринків і прискорить занурення глобальної економіки в рецесію», – написав Тоні Сікамор, ринковий аналітик із IG.

Напередодні ціна російської нафти Urals впала до майже $50 за барель, наблизившись до мінімуму за час війни з Україною. Це майже на $20 нижче за закладену в бюджет Росії цифру.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Третій випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні