Категорія
Новини
Дата

У Мінекономіки прогнозують зростання ВВП на 4,6% у 2023 році

Зростання ВВП наступного року очікується на рівні 4,6%, водночас падіння у цьому році становитиме 30%, повідомляє Європейська Бізнес Асоціація за підсумками зустрічі з першою віцепремʼєр-міністеркою економіки Юлією Свириденко.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • У Мінекономіки спостерігають певну стабілізацію макроекономічних показників, зокрема уповільнення темпів падіння ВВП. «Якщо раніше прогнозувалося падіння на рівні 35–37%, зараз є надія, що падіння зупиниться на рівні близько 30%», – кажуть у відомстві.
  • Зазначається, що інфляція на кінець року становитиме приблизно 30%, рівень безробіття – близько 28%, а наступного року сягне 30%. Проте економіка поступово відновлюватиметься.  
  • В основу держбюджету 2023 року взятий прогноз, згідно з яким активні бойові дії триватимуть перші шість місяців, хоча всього розглядається близько 16 різних військових сценаріїв – від менш до більш оптимістичних. 
  • «За консервативним бюдженим сценарієм, наступного року очікується зростання ВВП на рівні 4,6%. Прогнозований курс долара на 2023 рік – 42,2 гривні за долар», – сказано у повідомленні.

Контекст

Реальний ВВП України до кінця 2022 року може впасти через вторгнення Росії на 35–40%, про це раніше повідомила Свириденко.

За прогнозом НБУ, за підсумками 2022 року інфляція перевищить 30%. На кінець 2023 року НБУ очікує інфляцію на рівні 20,7%, у 2024-му – 9,4%. «Її повернення до цілі 5% передбачається в 2025 році», – прогнозує Нацбанк.

Економіка України у 2023 році продемонструє скромне відновлення на рівні 4% за умови, що воєнна ситуація істотно не зміниться. Про це йдеться в макропрогнозі інвесткомпанії ICU

Наприкінці серпня Свириденко повідомила в інтерв’ю Reuters, що економіка України має стабілізуватися протягом наступного року та може зрости на 15,5% залежно від ходу війни, яку розвʼязала Росія.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), як і раніше, очікує, що економіка України скоротиться на 30% цього року, проте на 2023-й він погіршив прогноз її зростання з 25% до 8%, ідеться у звіті банку.

Нацбанк за базовим сценарієм прогнозує скорочення ВВП України у 2022 році на 33,4% та зростання на 5,5% у 2023-му і 4,9% – у 2024 році.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні