Категорія
Новини
Дата

У Мінекономіки прогнозують зростання ВВП на 4,6% у 2023 році

Зростання ВВП наступного року очікується на рівні 4,6%, водночас падіння у цьому році становитиме 30%, повідомляє Європейська Бізнес Асоціація за підсумками зустрічі з першою віцепремʼєр-міністеркою економіки Юлією Свириденко.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • У Мінекономіки спостерігають певну стабілізацію макроекономічних показників, зокрема уповільнення темпів падіння ВВП. «Якщо раніше прогнозувалося падіння на рівні 35–37%, зараз є надія, що падіння зупиниться на рівні близько 30%», – кажуть у відомстві.
  • Зазначається, що інфляція на кінець року становитиме приблизно 30%, рівень безробіття – близько 28%, а наступного року сягне 30%. Проте економіка поступово відновлюватиметься.  
  • В основу держбюджету 2023 року взятий прогноз, згідно з яким активні бойові дії триватимуть перші шість місяців, хоча всього розглядається близько 16 різних військових сценаріїв – від менш до більш оптимістичних. 
  • «За консервативним бюдженим сценарієм, наступного року очікується зростання ВВП на рівні 4,6%. Прогнозований курс долара на 2023 рік – 42,2 гривні за долар», – сказано у повідомленні.

Контекст

Реальний ВВП України до кінця 2022 року може впасти через вторгнення Росії на 35–40%, про це раніше повідомила Свириденко.

За прогнозом НБУ, за підсумками 2022 року інфляція перевищить 30%. На кінець 2023 року НБУ очікує інфляцію на рівні 20,7%, у 2024-му – 9,4%. «Її повернення до цілі 5% передбачається в 2025 році», – прогнозує Нацбанк.

Економіка України у 2023 році продемонструє скромне відновлення на рівні 4% за умови, що воєнна ситуація істотно не зміниться. Про це йдеться в макропрогнозі інвесткомпанії ICU

Наприкінці серпня Свириденко повідомила в інтерв’ю Reuters, що економіка України має стабілізуватися протягом наступного року та може зрости на 15,5% залежно від ходу війни, яку розвʼязала Росія.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), як і раніше, очікує, що економіка України скоротиться на 30% цього року, проте на 2023-й він погіршив прогноз її зростання з 25% до 8%, ідеться у звіті банку.

Нацбанк за базовим сценарієм прогнозує скорочення ВВП України у 2022 році на 33,4% та зростання на 5,5% у 2023-му і 4,9% – у 2024 році.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні