Категорія
Новини
Дата

У Великій Британії ціни на електроенергію для населення зростуть на 178%

У Великій Британії домогосподарства взимку платитимуть майже втричі більше, щоб обігріти свої будинки, порівнюючи з минулим роком. Різке зростання рахунків торкнеться мільйонів людей, пише Bloomberg.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Британський регулятор у сфері енергетики (Ofgem) з 1 жовтня підвищив граничну ціну за електроенергію до рекордних 3549 фунтів стерлінгів ($4189). Очікується, що в січні ця сума стане ще вищою, оскільки Велика Британія конкурує з іншими країнами за постачання газу.
  • Нові граничні ціни зросли на 178% проти рівня минулої зими та на 80% проти квітня.
  • «Я знаю, що оголошене сьогодні вранці обмеження цін на енергоносії викличе стрес і занепокоєння у багатьох людей. Поки Путін підіймає ціни на енергоносії в помсту за нашу підтримку сміливої ​​боротьби України за свободу, я щосили працюю над розробкою варіантів подальшої підтримки», – сказав канцлер скарбниці Надхім Захаві. 
  • Деякі постачальники енергії закликають до виділення фонду в 100 млрд фунтів ($118 млрд) для допомоги у стабілізації цін та швидких заходів із теплоізоляції більшої кількості будинків, але представник уряду заявив, що жодних важливих політичних рішень не буде ухвалено до призначення 5 вересня нового премʼєр-міністра.

Контекст

Гранична ціна посилює економічний тиск на британців, які платять дедалі більше за всі товари: від їжі до меблів. Інфляція у Великій Британії, за інформацією у Citigroup Inc, у січні може перевищити 18%.

За словами консультантів Auxilione, річні рахунки для звичайного домогосподарства можуть досягти 5405 фунтів стерлінгів (понад $6000) у січні після наступного коригування і до 7263 фунтів стерлінгів (понад $8500) – у квітні.

У липні інфляція у Великій Британії вперше за 40 років перевищила 10%, а до кінця року має зрости ще, створюючи додатковий тиск на сімейні бюджети й загрожуючи тривалим економічним спадом, пише The Wall Street Journal.

Нещодавно Велика Британія тимчасово зупинила закордонну фінансову допомогу, яка не вважається критичною, через побоювання щодо зростання тиску на державний бюджет. Будь-які платежі на суму понад 1 млн фунтів стерлінгів ($1,2 млн) заборонені, тільки якщо вони не критичні для життя або якщо їх блокування не призведе до додаткових витрат. За словами джерел, нові контракти й діяльність, повʼязані з угодами, які ще не набули чинності, також припиняються.

Велика Британія страждає від особливо сильного сплеску цін частково через рішення у 2016 році вийти з Європейського Союзу, що спричинило зростання витрат для імпортерів, а ослаблення фунта також підняло ціни на товари й послуги, придбані за кордоном, повідомляє WSJ. Brexit також зменшив кількість іноземних працівників у деяких низькооплачуваних галузях, таких як гостинність, підвищивши витрати й ціни.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні