Категорія
Новини
Дата

Велика Британія зупиняє виплати закордонної допомоги, побоюючись перевитрат у бюджеті – Bloomberg

Велика Британія тимчасово зупинила закордонну фінансову допомогу, яка не вважається критичною, через побоювання щодо зростання тиску на державний бюджет, пише Bloomberg із посиланням на джерела.

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Міністерство закордонних справ повідомило деяких співробітників, що заморожування необхідне, тому що кризи, включно з війною Росії в Україні, призвели до додаткових витрат, а отже, уряд ризикує перевитратити кошти, повідомили джерела.
  • Тож будь-які платежі на суму понад 1 млн фунтів стерлінгів ($1,2 млн) заборонені, тільки якщо вони не критичні для життя або якщо їх блокування не призведе до додаткових витрат. За словами джерел, нові контракти й діяльність, повʼязані з угодами, які ще не набули чинності, також припиняються.
  • У заяві уряду йдеться, що «нині він надає пріоритетної уваги фінансуванню необхідної закордонної допомоги, як-от надання гуманітарної допомоги народу України».
  • Нові правила діють до осені, коли новий премʼєр-міністр зможе ухвалювати рішення про припинення або поновлення деяких виплат допомоги, сказав один зі співрозмовників агентства. 

Контекст

Раніше Велика Британія вирішила скоротити свій бюджет допомоги до 0,5% від валового національного доходу з 0,7%, щоб допомогти відновити дефіцит бюджету після пандемії Covid. Скорочення, яке здійснив тодішній канцлер скарбниці Ріші Сунак, оцінювалося приблизно в 4 млрд фунтів.

Наразі Сунак змагається з міністеркою закордонних справ Ліз Трасс за місце Бориса Джонсона на посаді премʼєр-міністра та лідера Консервативної партії. Переможця має бути оголошено 5 вересня.

Міністри, як і дотепер, підтримують цільовий показник видатків на рівні 0,5% із поверненням до 0,7%, «коли дасть змогу фінансова ситуація», повідомили в уряді.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні