Категорія
Новини
Дата

Угорська MOL готова взяти на себе оплату транзиту російської нафти через Україну

1 хв читання

Угорська нафтогазова компанія MOL веде переговори про те, щоби взяти на себе оплату за транзит російської нафти через Україну, повідомили «Інтерфаксу» в компанії. Напередодні російська «Транснефть» заявила про зупинку транзиту.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • За інформацією MOL, транзит нафти зупинився на кілька днів через «технічні проблеми банків» при сплаті російською стороною транзитного збору.
  • «Компанія працює над вирішенням ситуації, а також веде переговори про те, щоб взяти на себе комісію», – повідомили в угорській компанії.
  • У MOL також зазначили, що мають запаси нафти на кілька тижнів.

Контекст

Транзит російської нафти нафтопроводом «Дружба» через територію України зупинився 4 серпня, повідомила «Транснефть». Російська компанія називає причиною санкції, що унеможливили розрахунки з «Укртранснафтою» за послуги. Газпромбанк, що обслуговує «Транснефть», повідомив, що платіж був повернутий через набрання чинності Регламенту ЄС 2022/1269. Європейські банки більше не уповноважені самостійно приймати рішення про можливість проведення тієї чи іншої операції. 

Росія заробляє на постачанні нафти через Україну близько $6 млрд на рік, підрахував Bloomberg.

Технічно Україна може зупинити транзит, повідомили раніше в «Укртранснафті». У квітні 2019 року «Укртранснафта» вже зупиняла транзит російської нафти через її забруднення. 

Можливість зупинити постачання будь-якої миті може використовуватись Україною для тиску на Угорщину, вважає радниця міністра енергетики України, ексзаступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль. «На мій погляд, дуже б доречно було, якби з трубопроводом щось сталося», – сказала Зеркаль під час Київського безпекового форуму наприкінці травня. 

За її словами, це рішення в руках уряду й президента. «Чи справді ми хочемо говорити з Орбаном тією мовою, яку він розуміє і яку він нав’язує Євросоюзу, чи ми ще не готові до цього», – зазначала вона.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд