Категорія
Новини
Дата

Україна до травня надішле кредиторам план реструктуризації боргу на $20 млрд – Reuters

Україна готова надіслати власникам єврооблігацій план реструктуризації на $20 млрд на початку травня. Про це пише Reuters із посиланням на два джерела, знайомих із ситуацією.

Ключові факти

  • Передача пропозиції власникам облігацій має стати відправною точкою для офіційних переговорів, включаючи проведення детальних дискусій та обмін конфіденційною інформацією, зазначило агентство.
  • Одне з джерел повідомило, що український уряд сподівається досягти попередньої угоди найпізніше у червні.
  • Уряд України з кінця 2023 року обговорює з великими інвесторами плани реструктуризації та можливість залучення нового фінансування. Але поки що обговорення відбуваються лише на неофіційному рівні.
  • За словами співрозмовників агентства, власники облігацій сподіваються вийти з реструктуризації боргу з новими облігаціями, які б передбачали виплату відсотків із самого початку. Однак такий варіант може бути неприйнятним для Києва, який намагається зміцнити свої фінанси, зазначило Reuters.

Контекст

Україна в серпні 2022 року домовилася про відстрочку на два роки погашення та виплат відсотків за 13 випусками суверенних єврооблігацій загальною номінальною вартістю $17,26 млрд та €2,25 млрд, а також перегляду умов щодо ВВП-варантів.

У строк до липня 2024 року підлягали погашенню три випуски єврооблігацій України на загальну суму понад $3 млрд: 1 вересня 2022 року – на $912,35 млн, 1 вересня 2023-го – на $1 млрд 355,23 млн і 1 лютого 2024 року – на $750 млн.

Виплати відсотків за ними та ще 10 випусків єврооблігацій у наступні 24 місяці склали б за поточними ставками близько $3 млрд.

У вересні 2022 року Україна підписала меморандум про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом із групою кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу. 

29 березня цього року міністр фінансів України Сергій Марченко та надзвичайний і повноважний посол США в Україні Бріджит Брінк підписали двосторонню угоду щодо відтермінування виплат за державним боргом

Укладання угоди було передбачено Меморандумом про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за державним боргом із групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу.

За словами Марченка, підписання угоди дозволить зменшити боргове навантаження на державний бюджет та спрямувати кошти, що мали бути сплачені на погашення та обслуговування боргових зобов’язань, на потреби соціальної та гуманітарної сфер.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні