Категорія
Новини
Дата

Україна збільшує експорт електроенергії до сусідніх країн, в енергосистемі фіксується профіцит

Україна нарощує експорт електроенергії. За шість днів березня було продано країнам-сусідам 57 000 МВтгод в порівнянні з 64 000 МВтгод за весь лютий. За потреби надлишки електроенергії передавалися Польщі, повідомила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук в ефірі телемарафону.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Україна має надлишки електроенергії завдяки «наймасштабнішій в історії України ремонтній кампанії» на об’єктах енергетики, під час якої до енергосистеми було додано 3 ГВт генеруючих потужностей, зазначила Гринчук.
  • Вона повідомила, що за понад 120 днів опалювального сезону Україна лише вісім разів зверталася по так звану аварійну допомогу, коли екстрено отримували електроенергію від країн-сусідів. Водночас 12 разів сама надавала таку допомогу.
  • Зараз в енергосистемі фіксується профіцит електроенергії. Це дає змогу наростити обсяги експорту – наразі країна передає електроенергію до пʼяти країн, зазначила Гринчук. Також, за її словами, завдяки профіциту НАЕК «Енергоатом» на пʼять діб раніше запланованого строку вивело у плановий ремонт один з блоків АЕС.

Контекст

У березні 2022 року Україна офіційно приєдналася до європейської енергетичної системи ENTSO-E. 

У листопаді 2023 року ENTSO-E оголосила про завершення проєкту синхронізації з Україною та підтвердила успішне виконання українським оператором ключових технічних вимог, необхідних для забезпечення постійного з’єднання між енергосистемами континентальної Європи та України.

14 грудня «Укренерго» отримала повноправне членство в Європейській мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E.

З 23 лютого Україна почала комерційний обмін електроенергією за європейськими правилами ще з однією країною ЄС – Угорщиною.

Наприкінці лютого на платформі «Укренерго» відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Вперше було продано право постачання електроенергії на цілий місяць.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні