Категорія
Новини
Дата

Україні потрібно $38 млрд зовнішнього фінансування у 2023 році – голова НБУ

Загальна потреба України у фінансуванні наступного року складатиме $38 млрд. Про це сказав голова Національного банку Андрій Пишний.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • «Наступний рік буде непростим. $38 млрд – загальна потреба у фінансуванні. Його залучення – це спільна справа для усіх урядових організацій, над якою ми будемо працювати», – зазначив він під час представлення колективу НБУ. 
  • За словами голови НБУ, дуже важливо продовжувати предметні, конструктивні перемовини з міжнародними партнерами, щоб отримати той ресурс, який сьогодні необхідний Україні.
  • Серед власних пріоритетів на чолі НБУ Пишний назвав макроекономічну стабільність у країні; ефективність макроекономічної політики; конструктивні перемовини з міжнародними партнерами; збереження стійкості банківської системи. 

Контекст

За оцінками Мінфіну, для фінансування держбюджету потрібно $5 млрд на місяць.

Якщо прибрати з доходів держбюджету міжнародну допомогу, дефіцит на кінець року може сягнути 25% ВВП, сказав в інтервʼю Forbes уже ексголова НБУ Кирило Шевченко. Найпростіше покладатися на емісію, але це найзагрозливіше для країни, заявляв він.

Конгрес США вже підтвердив пакет допомоги Україні у звʼязку з агресією Росії на загальну суму близько $40 млрд. Зокрема, законодавці передбачили, що президент США може використовувати для допомоги Україні $11 млрд.

Вашингтон надав Києву економічну допомогу в розмірі $8,5 млрд і запросив у Конгресу ще $4,5 млрд у вигляді грантів.

Тим часом Брюссель виплатив €1 млрд із €9 млрд, обіцяних у травні. Цього місяця він погодився надати ще €5 млрд, але ще не виплатив кошти. Він сподівається виплатити €3 млрд, що залишилися, до кінця року.

США готові підтримувати фінансову систему України на $1,5 млрд щомісяця, поки триває війна проти Росії, і закликають європейських союзників до аналогічних дій.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні