Українські перевізники розпочали акцію протесту в трьох пунктах пропуску «Рава-Руська», «Шегині» та «Краківець» на кордоні з Польщею, пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на голову ГО «Український транспортний союз у Львівській області» Олега Дубика. Учасники акції пропускають легкові автомобілі та автомобілі з гуманітарними вантажами.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Дубик зазначив, що акція триватиме доти, доки протестувальники з польського боку не припинять блокувати рух вантажного транспорту.
- За його словами, в акції беруть участь представники трьох громадських організацій вантажних автоперевізників, які вимагають припинити блокаду кордону на польському боці та відновити нормальний рух транспорту.
- «Учасники зупиняють польські вантажівки, які прибули з Польщі, на кілька годин аналогічно до тої затримки, з якою польські протестувальники пропускають українські вантажівки», – пояснив Дубик.
Контекст
Польські фермери заявляли, що 20 лютого заблокують усі переходи на польсько-українському кордоні. У вівторок аграрії розпочали загальний страйк у Польщі, блокуючи майже у 200 місцях по всій країні дороги, ключові вузли комунікацій і ПП на кордоні з Україною. Поблизу ПП «Медика – Шегині» протестувальники перекрили залізницю та розсипали збіжжя з вантажного вагону. Віцепремʼєр – міністр інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що протестувальники висипали близько 4 т зерна кукурудзи з двох вагонів зерновозів. Ця агропродукція йшла транзитом до Німеччини.
За даними Держприкордонслужби, польські протестувальники розпочали більш жорстке обмеження руху транспортних засобів на кордоні з Україною. На певних ПП рух вантажівок повністю заблоковано.
Чого хочуть польські фермери від ЄС та власного уряду і до чого тут Україна, читайте в матеріалі Forbes.
Водночас українська влада обговорює запровадження обмежувальних заходів на торгівлю з Польщею у відповідь на блокаду кордону з боку польських фермерів та марні спроби уряду Польщі розв’язати проблему. Про це повідомили Forbes два топчиновники в уряді.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.