Категорія
Новини
Дата

Український ШІ-стартап Osavul отримав $3 млн інвестицій. На що підуть кошти і яка оцінка стартапу

2 хв читання

Стартап Osavul, що займається медіааналітикою з використанням штучного інтелекту (ШІ), залучив $3 млн інвестицій від трьох фондів, повідомили Forbes Ukraine в компанії.

Розробка Osavul допомагає аналізувати сотні повідомлень і публікацій у соцмережах та виокремлювати організовані кампанії. Продуктом користується РНБО та Міноборони. Також компанія брала участь у спільному дослідженні з НАТО.

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Ключові факти

  • Основний інвестор у цьому раунді – німецький венчурний фонд 42CAP. «Стартап прагне масштабуватися на ринок США та надати нові можливості для бізнес-сектору», – цитується в релізі генеральний партнер 42CAP Алекс Майєр.
  • Також у раунді взяли участь українські фонди u.ventures і SMRK Олександра Косована, засновника продуктової IT-компанії MacPaw. SMRK уже інвестував $1 млн у стартап у лютому 2023-го. «Ми спостерігаємо значну динаміку зростання стартапу та здатність до подальшого масштабування», — повідомив партнер SMRK Влад Тисленко.
  • У 2023-му продукт компанії допоміг виявити понад 600 інформаційних загроз. Він має близько 500 користувачів та клієнтів, за інформацією компанії.
  • Зазначається, що Osavul спрямує отримані інвестиції на вихід на нові ринки, зокрема США та ЄС. Також компанія планує розширити свою присутність у B2B сегменті та вдосконалити алгоритми ШІ.
  • «Експертиза Osavul у боротьбі з дезінформацією та використанні штучного інтелекту допоможуть компаніям як на європейському, так і на американському ринках уникнути репутаційних ризиків та орієнтуватися у складному медіаландшафті», – зазначив венчурний директор u.ventures Андрій Сорохан.
  • Оцінка компанії не розголошується. Вона може бути $15-25 млн, оцінює принципал фонду SMOK і голова правління Techosystem Олександр Яценко. «Долучення 42CAP, німецького фонду з чудовою репутацією, є важливою віхою на шляху експансії Osavul, — вважає він. — Це відкриває нові двері для підняття коштів від західних інвесторів на пізній стадії».

Контекст

Osavul – реакція колишніх однокурсників і бізнес-партнерів Дмитра Білаша і Дмитра Плешакова на повномасштабне вторгнення 24 лютого. Основа їхнього продукту – програмне забезпечення CommSecure та CIB Guard. Перший софт виявляє наративи у повідомленнях із соцмереж і спільнот на кшталт публічних груп у месенджерах. Другий – аналізує публічні сторінки користувачів, шукає ботів і визначає, чи діють вони скоординовано.

Під капотом Osavul – великі мовні моделі на архітектурі трансформерів на кілька мільярдів параметрів. Така ж технологія лежить в основі мегапопулярного ChatGPT. 

ШІ Білаша й Плешакова працює з українською, російською, англійською, польською і французькою мовами. Мовні моделі вміють класифікувати тексти, виділяють емоції та точки зору в повідомленнях, розпізнають загрозливий та дезінформаційний контент тощо. Їх доповнюють так звані статистичні та ML-моделі, які вміють вирізняти скоординовані інформаційні атаки зі шквалу інформації у соцмережах. 

Для фаундерів це не перший бізнес. У 2019-му вони за майже $4 млн продали ізраїльському єдинорогу Perion Network свій попередній проєкт Captain Growth — інструмент для аналізу реклами у Facebook та Google AdWords, що автоматично радить користувачам, як зробити її ефективнішою.

Закривши угоду, Білаш подався в ангельські інвестиції й очолив венчурний фонд Digital Future. Плешаков очолив український R&D-офіс Perion Network.

Нещодавно Osavul взяв участь в дослідженні інформаційної війни, спрямованої проти НАТО. Команда виявила мережу скоординованих груп, які становлять значну загрозу, посилену використанням генеративного контенту з використанням ШІ. Детально про стартап Forbes писав раніше тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд