Категорія
Новини
Дата

«Укргазвидобування» запустило одну з найпотужніших свердловин за останні роки

1 хв читання

Компанія «Укргазвидобування», яка є частиною групи «Нафтогаз», запустила в роботу нову пошукову свердловину глибиною 5800 м, наразі її дебіт становить 580 000 кубометрів газу на добу, йдеться у повідомленні компанії.

⚡️Інвестуйте у свої знання з сайтом Forbes. Лише з 18 по 21 липня знижка 40% за промокодом FLASH. Отримайте доступ до матеріалів, які формують лідерів. Підписуйтеся.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, родовище має складну геологічну будову, яка сильно ускладнена глибинними розломами і має блоковий характер. Через брак технологій раніше розробка перспективних покладів родовища на значних глибинах була неможливою. 
  • «Це одна з найпотужніших свердловин, що запустило «Укргазвидобування» за останні роки. Ба більше, вона відкрила перспективи раніше нерозвіданого блоку на одному з родовищ на сході країни», – розповів очільник групи «Нафтогаз» Олексій Чернишов.
  • За його словами, перспективні ресурси газу цього блоку оцінюються більш як у 6 млрд кубометрів. 
  • Наразі у вказаному блоці відбувається підготовка до буріння ще двох нових свердловин – пошукової та розвідувальної.

Контекст

Торік компанія «Укргазвидобування» пробурила 47 нових свердловин. Цей показник практично не відрізняється від довоєнного, повідомили в пресслужбі НАК «Нафтогаз України». Газовикам вдалося досягти рекордних показників буріння, заявляють у компанії. У жовтні 2022-го буровий підрозділ «Укргазвидобування» – «Укрбургаз» – встановив рекорд із місячної проходки буріння – 30 505 м.

«Нафтогаз» планує у 2023-му збільшити видобуток газу на 1 млрд кубометрів – до 13,5 млрд кубів, сказав в інтервʼю Forbes голова НАК Олексій Чернишов. За його словами, разом зі збільшенням видобутку приватними видобувниками це дасть змогу Україні відмовитися від імпорту газу. 

2022 рік «Нафтогаз» планує завершити з видобутком близько 12,5 млрд кубометрів. Але через втрати від обстрілів показник 2022-го може бути скоригованим.

Оцінка збитків – $700 млн. «Це те, що ми не змогли видобути через обстріли, плюс пошкодження інфраструктури», – каже очільник НАК. Левова частина цієї суми – це збитки за жовтень – грудень 2022-го.

У квітні «Укргазвидобування» пробурило свердловину, добовий дебіт якої сягнув понад 460 000 кубометрів газу, йдеться у релізі групи. Вона має найвищі показники видобутку серед свердловин, які компанія ввела в експлуатацію протягом останніх двох із половиною років.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні