Категорія
Новини
Дата

«Укргідроенерго» вимагає від Росії 17 млрд грн за пошкоджені активи. Компанія подала позов до ЄСПЛ

Державна компанія «Укргідроенерго» подала позов до Європейського Суду з прав людини (ЄСПЛ) проти Росії щодо компенсації збитків на 17 млрд грн, повідомляє держкомпанія.

Ключові факти 

  • Компанія має два пошкоджених активи: Каховська ГЕС та недобудована вітрова електростанція на острові Зміїний.
  • На початок вересня Каховська ГЕС працює чотирма з шести агрегатами. Станція працює плаваючим графіком тільки в денні часи: з 8-ї ранку до 10-ї вечора.
  • «Укргідроенерго» не може доставляти на станцію запчастини, щоб ремонтувати обладнання, пошкоджене росіянами. 

Контекст 

«Укргідроенерго» – найбільша гідрогенерувальна компанія України, до складу якої входять десять станцій на річках Дніпро та Дністер. Одна зі станцій компанії – Каховська ГЕС – була окупована Росією в перші дні війни. Всього на окупованих територіях України знаходиться 35% української генерації електроенергії, за даними Міністерства енергетики. 

На окупованій із 24 лютого Росією українській території опинились пʼять великих електростанцій: Запорізька АЕС, ДТЕК Запорізька ТЕС, Каховська ГЕС, Вуглегірська ТЕС, ДТЕК Луганська ТЕС. Їхня загальна потужність близько 14 ГВт. Ще чотири електростанції розташовані менш ніж за 20 км від лінії фронту: ДТЕК Криворізька ТЕС, ДТЕК Курахівська ТЕС, Зміївська ТЕС, Словʼянська ТЕС. Їхня загальна потужність приблизно 8 ГВт. Загальна потужність української енергосистеми – понад 50 ГВт.

Мінімальні потреби у відновленні зруйнованих Росією активів України складають $188 млрд, підрахували експерти проєкту «Росія заплатить». 

На окупованій території України в руках росіян опинилися величезні поклади ресурсів, які використовують у різних галузях: від виробництва деталей для літаків до смартфонів. Їхня вартість – мінімум $12,4 трлн.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні