Категорія
Новини
Дата

Уряд планує провести податкову реформу після війни

Україна веде перемовини з МВФ, щоб після війни почати спільну роботу над майбутньою податковою реформою, повідомив в інтервʼю Forbes прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, реформа стане частиною покращення інвестиційного і бізнес-клімату, а її концепція буде вписана в план післявоєнного відновлення України. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За словами голови уряду, наразі всі податки, які бізнес платить до державного бюджету, зараз ідуть на фінансування Сил безпеки та оборони.
  • «В січні цього року бізнес та громадяни сплатили трохи більше 60 млрд грн до бюджету, а на нашу безпеку та армію ми витратили 100 млрд грн. Тому поки йде активна фаза війни, податкових змін, щонайменше революційних, не буде», – наголосив він.
  • Водночас, за його словами, тривають перемовини з МВФ стосовно спільної роботи над майбутньою податковою реформою після війни. «Її концепція буде вписана в план післявоєнного відновлення України», – сказав Шмигаль.

Контекст

Масштабну податкову реформу в серпні презентував заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма. Вона передбачала податок у розмірі 10% на прибуток, ПДФО та ПДВ, а також скасування ЄСВ і встановлення воєнного збору на рівні 3%. У якості компенсаторів автори розглядають підвищення низки податків, більш жорстку відповідальність бізнесу за ухилення від оподаткування та реформу податкової служби.

Проте вона не знайшла значної підтримки у влади. Проти ідеї висловилися міністр фінансів Сергій Марченко та голова фінансового комітету Ради Данило Гетманцев, не вистачило також аргументів, щоб переконати президента Володимира Зеленського, який описував цю ідею як «сиру».

В грудні в Офісі президента (ОП) повернулися до концепції податкової реформи «10-10-10». Її реалізація буде частиною перемовин України з Міжнародним валютним фондом про нову програму розширеного фінансування (EFF), розповіли три співрозмовники Forbes в ОП та фракції «Слуга народу». У якості компенсаторів автори розглядають підвищення низки податків, більш жорстку відповідальність бізнесу за ухилення від оподаткування та реформу Податкової служби.

В інтервʼю Forbes голова фінансового комітету Данило Гетманцев розповів, що впровадження податкової реформи «10-10-10» матиме негативний вплив на економіку, компенсатори, на які розраховують її автори, не можуть покрити втрати бюджету. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні