Очільники урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції заявили про намір посилити підтримку України та її оборонної промисловості, а ще інвестувати в постачання боєприпасів, йдеться у спільній заяві 27 листопада.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Уряди країн Північної Європи, Балтії та Польщі посилять підтримку України. Вони наголосили, що Україна має бути в змозі протистояти російській агресії, щоб забезпечити мир.
- «Найближчими місяцями ми посилимо нашу підтримку, зокрема української оборонної промисловості, та інвестуватимемо в надання більшої кількості боєприпасів для України», – сказано в заяві.
- Країни закликали інших союзників до подальшої підтримки України, у тому числі військової.
- Очільники урядів заявили про підтримку українського Плану перемоги і прихильність до «всеосяжного, справедливого і міцного миру для України та її повної європейської та євроатлантичної інтеграції».
- Згідно із заявою, Росія залишається найбільшою і прямою загрозою безпеці цих країн у довгостроковій перспективі.
- «Ми будемо працювати разом, щоб стримувати, заперечувати і протидіяти агресивним і конфронтаційним діям Росії, а також забезпечити її повну міжнародну відповідальність за злочин агресії», – йдеться у спільній заяві.
- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Український оборонно-промисловий комплекс на другому році повномасштабного вторгнення Росії зріс утричі – до $3 млрд. Український держбюджет покриває менше третини спроможностей українських виробників – на закупівлю озброєння в держбюджеті цьогоріч передбачено лише $6 млрд із необхідних $20 млрд, розповідав 13 квітня Олександр Камишін, міністр стратегічних галузей промисловості.
Українські компанії випускають дрони, артилерійські установки, бронетехніку та майже опанували виробництво натовських артилерійських снарядів калібру 155 мм. У 2024-му український ОПК може виробляти впʼятеро більше. Детальніше про це читайте тут.
Наступного року Україна виробить як мінімум 30 000 далекобійних дронів, також поставлено завдання зробити 3000 крилатих ракет і ракет-дронів, заявив під час презентації Плану стійкості президент Володимир Зеленський 19 листопада.
У сфері ОПК працює понад 600 вітчизняних компаній, які загалом забезпечують 300 000 робочих місць, за даними президента. Він додав, що Україна залучила понад 40 іноземних оборонних компаній до роботи в країні.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.