Українська влада розглядає можливість створення нової фондової біржі для стабільного функціонування вторинного ринку державних облігацій, йдеться в матеріалах Міжнародного валютного фонду (МВФ) за підсумками четвертого перегляду розширеного фінансування EFF.
Вторинний ринок ОВДП відіграє ключову роль у фінансуванні держбюджету, слугує економічним індикатором, допомагає управляти держборгом, а інвесторам – диверсифікувати свої портфелі.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Нова біржа може зʼявитися через недостатню капіталізацію біржі ПФТС, власник якої підтвердив, що не вливатиме новий капітал.
- Капітал у розмірі близько $0,5 млн буде частково надано державними банками (30%), а інша частина має надійти із приватних джерел, включно з міжнародними фінансовими інституціями, йдеться у документі.
Контекст
З 2022 року найбільшим акціонером ПФТС стала BOCE Co. Limited, свідчать дані системи розкриття НКЦПФР. Ще 8,85% акцій біржі належать ТОВ «Емпоріум», яке контролюється SCM Financial Overseas Limited Ріната Ахметова.
За даними біржі, обсяг торгів на ПФТС 2023 року досяг 320,8 млрд грн, що у 3,6 раза більше, ніж роком раніше. Частка ПФТС за підсумками 2023 року становила 63% від загального обсягу торгів цінними паперами в Україні.
У березні цього року НКЦПФР попередила учасників ринку, що ПФТС і «Українська біржа» (УБ) ризикують втратити ліцензії, зокрема, через невиконання пруденційного нормативу ліквідності, а також структуру акціонерного капіталу.
У червня регулятор анулював ліцензію УБ. Офіційна причина – підсанкційні особи у структурі акціонерного капіталу. Біржа заявляла, що оскаржить це рішення.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.