Україна не виключає можливості створення гуманітарного коридору через Білорусь для постачання зерна до портів країн Балтії. Політично ця опція неприйнятна, але час підтискає, заявив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, пише Інтерфакс-Україна.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Найбільшу здатність із перевезення товарів мають балтійські порти. Сумісність залізничних колій у цьому напрямку технічно спрощує перевезення, зазначив Качка.
- «Якщо ми ставимо запитання про розблокування наших портів, то теоретично можна поставити запитання і про гумкоридори через Білорусь», – сказав він.
- Водночас, за словами Качки, політично ця опція є ще менш прийнятною, ніж розблокування портів. Проте, за словами заступника міністра, Україна не відкидає жодних варіантів.
- «Якби у нас не було тиску часу, можна було б сконцентруватися виключно на західному кордоні. Але час підтискає – питання треба вирішити до осені», – зазначив торгпред.
Контекст
Через морські порти Україна експортувала понад 70% усіх вантажів на загальну суму близько $47 млрд. З 24 лютого морські ворота на замку, заблоковані російським флотом і протикорабельними мінами. У портах та кораблях на рейді опинилися замкненими сотні тисяч тонн вантажів. Частину вдалося вивезти автотранспортом і залізницею, інші стоять під обстрілами або захоплені російськими військовими.
Вивезення цьогорічного сільськогосподарського врожаю з України планується за допомогою залізничного транспорту – DB Cargo, дочірнього підприємства Deutsche Bahn AG з вантажних перевезень. Таким чином хоча б частково можна буде компенсувати неможливість застосування морського транспорту.
За результатами 2021/2022 мр в Україні через блокування портів можуть сформуватися перехідні залишки зернових та олійних культур на рівні 25,1 млн т, що в 4,2 раза перевищує показник попереднього сезону, йдеться в оцінці аналітиків ІА «АПК-Інформ». Це не дозволить вивільнити суттєву частку ємностей зерносховищ для приймання нового врожаю.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.