З понеділка, 1 травня, завершився період звільнення імпорту окремих товарів від оподаткування ПДВ та ввізним митом, повідомляє Державна митна служба. Йдеться, зокрема, про товари для відновлення енергетичної інфраструктури.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- З 1 травня знову нараховуватиметься ПДВ і ввізне мито для товарів, які імпортуються підприємствами або громадянами та пересилаються на митну територію України у міжнародних поштових й експрес-відправленнях.
- Йдеться, зокрема, про електрогенераторні установки та частини до них, окремі трансформатори, інвертори, окремі акумулятори, включаючи сепаратори для них, а також системи для забезпечення супутникового доступу до інтернету Starlink.
- Також ПДВ і ввізне мито нараховуються для товарів, що безоплатно надаються Енергетичним співтовариством як допомога для відновлення та ремонту інфраструктури.
Контекст
За 11 місяців 2022 року в Україну імпортували майже 354 000 генераторів на $355 млн, розповіли в Держмитслужбі на запит Forbes. Це в шість разів більше, ніж за аналогічний період минулого року (58 000 штук). Щоправда задекларована вартість ввезених пристроїв зросла всього в 2,5 раза. З літа 2022-го кількість ввезених апаратів почала суттєво збільшуватись, а восени обсяги подвоювалися щомісяця. У жовтні мережа «Епіцентр» зафіксувала збільшення попиту на генератори в своїх магазинах в 5–7 разів.
На початку листопада Кабмін звільнив від ПДВ і мита генератори, електродвигуни та обігрівачі. Наприкінці листопада уряд вніс зміни до переліку товарів, які постачаються на територію України без сплати мита й ПДВ. За даними Мінекономіки, під податкові пільги потрапили комплектуючі для виготовлення енергетичного обладнання, засоби очищення води та засоби супутникового звʼязку до мережі інтернет (Starlink).
У грудні Рада скасувала податки на імпорт генераторів і терміналів Starlink, а також дозволила зберігати до 2 т пального без ліцензії. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.