Вищий антикорупційний суд (ВАКС) продовжив ще на два місяці строк дії процесуальних обов’язків, покладених на ексголову НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва, зокрема, носити електронний браслет і не відлучатись із Києва та області, повідомила САП.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- 9 серпня за клопотанням детективів НАБУ суд на два місяці продовжив дію запобіжного заходу Коболєву у вигляді застави у розмірі 230 млн грн.
- Також суд залишив без змін процесуальні обов’язки, покладені на нього, серед яких, зокрема, не відлучатися з Києва та області без дозволу детектива, прокурора або суду; утримуватися від спілкування зі свідками у справі; здати на зберігання до відповідного органу паспорт (паспорти) для виїзду за кордон та носити електронний засіб контролю.
- «Сьогодні ВАКС продовжив всі мої обовʼязки як підозрюваного, включно з носінням головної відзнаки від Держави за минулі перемоги – браслетом, ще на 2 місяці», – написав Коболєв і додав фото з електронним засобом контролю на нозі.
- Він зазначив, що в трансляції вчорашнього судового засідання було відмовлено через «недоведеність широкого суспільного інтересу до справи», зокрема, відсутність запитів від преси.
Контекст
Екскерівник «Нафтогазу» Андрій Коболєв майже рік не зʼявлявся в Україні. Повернувшись, отримав від НАБУ і САП підозру в розкраданні понад 229 млн грн – частини премії за перемогу над «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі. Коболєву загрожує від семи до 12 років позбавлення волі.
Слідство вважає, що він незаконно себе преміював. Нормативно визначений розмір таких виплат для Коболєва не міг перевищувати 37,48 млн грн. При цьому НАБУ не вказує, де саме прописаний цей норматив.
23 січня ВАКС відмовив прокурору в обранні запобіжного заходу Коболєву у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в 365 млн грн.
1 березня Апеляційна палата ВАКС призначила ексголові «Нафтогазу» Коболєву заставу у розмірі 229 млн грн. Рішення означає, що підозра йому є обґрунтованою.
2 березня власник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа оголосив збір коштів на заставу для Коболєва. Він планував зібрати до 6 березня 229,2 млн грн і закликав бізнес долучитися до збору. Зранку 7 березня в САП повідомили, що Коболєв не вніс заставу у розмірі 229 млн грн. Пізніше стало відомо, що САП вимагає змінити запобіжний захід колишньому очільнику «Нафтогазу» на тримання під вартою з альтернативним правом внесення застави в 365 млн грн.
14 квітня ВАКС залишив без розгляду повторне клопотання НАБУ і САП про продовження строків досудового розслідування у справі ексголови «Нафтогазу». Коболєв очікував на передачу цієї справи в суд або на її закриття.
- Категорія
- Новини
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.