Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід депутату від фракції «Слуга народу» Андрію Одарченку із застави на взяття під варту, повідомляє Центр протидії корупції. Також суддя стягнув у дохід держави 15 млн грн застави, внесеної за депутата.
Депутата підозрюють у наданні неправомірної вигоди голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.
Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго».
Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!
Ключові факти
- Раніше депутат вийшов під заставу в 15 млн грн і здав закордонні паспорти. Цього місяця його мали допитати, але він не зʼявився на судове засідання.
- Напередодні Одарченко незаконно виїхав з України і був оголошений у міжнародний розшук. За інформацією прокурорів, він перебуває у Румунії, де попросив про притулок.
- «Він (Одарченко) не забезпечувався дипломатичним паспортом, він не відправлявся Верховною Радою у відрядження, він, за наявною в нас інформацією, не перебуває в закладах охорони здоровʼя. Таким чином, можна констатувати, що не приходить він до суду саме з метою ухилення від кримінальної відповідальності», – заявила на засіданні прокурор Єлена Дроботова, пише «Суспільне».
- Адвокат Одарченка сказав, що місцеперебування підзахисного йому невідоме, і заперечував проти клопотання прокурора.
Контекст
У листопаді минулого року депутата від фракції «Слуги народу», члена комітету Ради з питань антикорупційної політики Андрія Одарченка викрили в пропонуванні голові Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму хабаря в криптовалюті Bitcoin в еквіваленті $50 000. За даними слідства, в серпні 2023 року нардеп звернувся з проханням сприяти виділенню коштів на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури.
У січні 2024-го НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою Одарченка в наданні неправомірної вигоди Найєму. Дії народного обранця кваліфіковано як «пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі» (ч. 4 ст. 369 КК України).
16 квітня обвинувальний акт у справі було спрямовано до ВАКС для розгляду по суті. Розгляд обвинувального акту перебуває на завершальній стадії – 18 вересня у судовому засіданні було заплановано допит обвинуваченого.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.