Категорія
Новини
Дата

Велика Британія готова допомогти Україні розмінувати узбережжя Одеси – Джонсон

Велика Британія готова допомогти Україні розмінувати її південне узбережжя, аби допомогти експорту зерна, заявив премʼєр-міністр Борис Джонсон, пише Reuters.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Велика Британія працює з Туреччиною та іншими європейськими країнами і союзниками для розблокування українського експорту, повідомив Джонсон.
  • «Я не хочу вдаватися до технічних чи військових деталей […] ми, безумовно, говоримо з ними на технічному рівні, щоб допомогти розмінувати Одесу», – наголосив британський премʼєр.
  • Джонсон сказав, що Велика Британія розглядає всі варіанти, коли його запитали, чи може уряд надати суверенні гарантії страхування судноплавства.
  • Необхідно вжити термінових заходів протягом місяця, перед новим врожаєм, щоб відновити поставки, заявила міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс.

Контекст

6 червня стало відомо, що Туреччина та РФ досягли попередньої домовленості про відновлення постачання української аграрної продукції з ключового чорноморського порту. План передбачає розмінування берегів Одеси. Проте Україна ще не схвалила цей план. 

Для відновлення судноплавства потрібні дієві гарантії безпеки: постачання Україні необхідної зброї та залучення для патрулювання акваторії Чорного моря ВМС третіх країн, ідеться в заяві українського МЗС. Рішення про розблокування українських портів мають ухвалюватися всіма причетними сторонами, заявили в міністерстві.

ООН працює над угодою, яка дозволить експортувати зерно з України через Чорне море та надасть безперешкодний доступ на світові ринки російських продуктів харчування та добрив, заявив раніше генсек ООН Антоніу Гутерреш.

22 червня делегація Туреччини провела перемовини з російською стороною щодо розблокування українських портів для вивезення зерна. Після зустрічі Туреччина заявила про позитивні зрушення.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні