Категорія
Новини
Дата

Остання перешкода. Велика Британія розблокувала угоду Microsoft про придбання Activision Blizzard за $68,7 млрд

2 хв читання

Управління з питань конкуренції та ринків Великої Британії (CMA) схвалило угоду Microsoft про придбання Activision Blizzard за $68,7 млрд. Про це йдеться в повідомленні CMA. 

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • CMA вважає, що після того, як Microsoft вирішила продати компанії Ubisoft права на хмарний стрімінг ігор Activision Blizzard, угоду можна розблокувати.
  • «CMA вирішило надати корпорації Microsoft згоду на придбання Activision Blizzard, за винятком прав Activision на потокове передавання в хмарі за межами Європейської економічної зони, за умови, що продаж прав Activision на хмарне потокове передавання буде завершено до злиття», – йдеться в заяві CMA.
  • Британський регулятор залишався останньою серйозною перешкодою для закриття угоди.

Activision Blizzard

Activision Blizzard виникла у 2008 році в результаті злиття Activision і Blizzard Entertainment. Остання з 1991-го змінила кілька власників, а на момент злиття була частиною французького медіаконгломерату Vivendi Universal. Вартість угоди становила $18,9 млрд. Злиття було важливим для обох: Blizzard витрачала роки на розробку, Activision урівноважила фінансові показники своїми хітами, наприклад, щорічно випускаючи ігри із серії Call of Duty.

Компанія розробляє та розповсюджує відеоігри й інші сервіси смартфонів, консолей і ПК. Також вона отримує дохід від кіберспортивних ліг, продає цифрову рекламу та внутрішньоігровий контент. У штаті працюють 10 000 осіб, а ігри мають аудиторію в майже 400 млн активних користувачів. 

За підсумками другого кварталу 2023-го чистий прибуток Activision досяг $587 млн, або 74 центи з розрахунку на акцію, порівняно з $280 млн, або 36 центами на акцію, у другому кварталі минулого року. Скоригований прибуток збільшився до 91 цента на акцію з 48 центів. Виторг зріс на 34,2%, до $2,2 млрд, проти $1,6 млрд роком раніше.

Контекст

Microsoft уперше оголосила про угоду з Activision у січні 2022 року, прагнучи додати ігри, такі як Call of Duty та World of Warcraft, до бізнесу, який уже містить консоль Xbox, франшизу Halo та програмне забезпечення для створення світу Minecraft. Але регулятори побоюються, що Microsoft може утруднити для конкуруючих платформ безперешкодний доступ до найпопулярніших ігор Activision.

Microsoft повідомляла, що відкрита для розв’язання проблем щодо угоди. Компанія уклала 10-річну угоду про перенесення Call of Duty від Activision на ігрові платформи Nintendo Co. та погодилася випускати майбутні версії гри на платформі Steam від Valve Corp. одночасно з їхнім дебютом на Xbox.

У грудні FTC вирішила подати до суду, щоб заблокувати угоду після того, як антимонопольний орган заявив, що вона унеможливить конкуренцію консолям Xbox і бізнесу хмарних ігор. 21 грудня Управління захисту конкуренції та ринків Сполученого Королівства повідомило, що три чверті відгуків, отриманих ним від користувачів, свідчать про підтримку угоди.

Microsoft у відповідь на позов Федеральної торгової комісії (FTC) США стверджувала, що купівля нею Activision Blizzard за $69 млрд не зашкодить конкуренції у цій сфері.

У квітні цього року британський антимонопольний наглядовий орган наклав вето на поглинання Activision Blizzard корпорацією Microsoft.

У серпні Microsoft прийняла рішення продати Ubisoft права на хмарний стрімінг ігор Activision Blizzard. Компанія розраховувала, що цей крок переконає британського регулятора схвалити купівлю Activision Blizzard.

Напередодні стало відомо, що Microsoft отримала зелене світло від Європейської комісії на придбання Activision Blizzard. Проте угода все ще може зазнати перешкод у США. Федеральна торгова комісія вирішила продовжити своє розслідування.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні