Категорія
Новини
Дата

Велика Британія заморозила російських активів на майже $21 млрд

Велика Британія заморозила російські активи на загальну суму £18,4 млрд ($20,9 млрд) з тих пір, як проти країни були введені жорсткі санкції після її вторгнення в Україну, пише Bloomberg.

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про "Нову пошту".

Ключові факти

  • Управління щодо здійснення фінансових санкцій заявило у четвер, що це приблизно на £6 млрд більше, ніж у всіх інших режимів, на які поширюються санкції. 
  • Країна разом зі своїми союзниками покарала понад 1200 осіб та 120 підприємств, йдеться у щорічному огляді.
  • З моменту вторгнення підрозділ казначейства Її Величності отримав 236 звітів про порушення санкцій. Російський мільярдер Петро Авен заперечує звинувачення в ухиленні від санкцій проти нього у лондонському суді. Він підозрюється у використанні банківських рахунків, що належать його дружині та керуючим компаніям, для фінансування свого способу життя.
  • «Ми ввели найсуворіші санкції щодо Росії, і це завдає шкоди їхній військовій машині, — заявив міністр фінансів США Ендрю Гріффіт. – Щоб переконатися, що ми робимо все можливе, щоб зберегти тиск на корумпованих поплічників Путіна, ми більш ніж подвоїмо чисельність співробітників OFSI (Управління з питань виконання фінансових санкцій)».

Контекст

За даними британського уряду, загалом блокувальні санкції запроваджено проти більш як 120 великих російських підприємців, сукупні статки яких перевищують £140 млрд.

На початку листопада Велика Британія запровадила санкції проти чотирьох російських олігархів: Олександра Абрамова, Олександра Фролова, Альберта Шигабутдинова та Айрата Шаймієва. Цей крок покликаний посилити економічний тиск на РФ за війну в Україні.

Партнер Абрамова і Фролова за інвестиціями в Evraz Роман Абрамович потрапив до списку санкцій ще в березні цього року. Відтоді до нього було включено ще кількох бізнесменів, історично повʼязаних з Абрамовичем: Євгена Швідлера, Давида Давидовича, Євгена Тененбаума. Сам Evraz також під санкціями Великої Британії. 

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні