Верховна Рада 20 червня ухвалила в цілому законопроєкт №10439 про перезавантаження Бюро економічної безпеки. Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк. За його словами, ухвалена редакція закону відповідає вимогам міжнародних партнерів, бізнесу і громадськості.
Перезавантаження БЕБ – одна з вимог міжнародних партнерів, кредиторів та бізнесу. Зокрема, у меморандумі про співпрацю України з Міжнародним валютним йдеться про те, що перезавантаження БЕБ має початися не пізніше кінця червня.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- За відповідне рішення проголосували 239 нардепів. «Текст погоджений з партнерами. З незалежним відбором нового голови БЕБ, переатестацією та кадровим відбором. За участю іноземних експертів та українського бізнесу», – зазначив Железняк.
Що передбачає ухвалений законопроєкт.
- Нового голову має обирає комісія з шести членів, де половина міжнародні експерти з правом вирішального голосу.
- Переатестація проводиться комісією, де шість від новообраного директора БЕБ і шість від міжнародних партнерів, але за пропозицією українського бізнес-середовища.
- Три наступні роки будуть працювати кадрові комісії: шість від БЕБ, шість від партнерів за пропозицією українського бізнесу.
- Гарантована незалежність директора БЕБ на рівні НАБУ /САП / НАЗК.
Контекст
11 квітня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №10439 про перезавантаження БЕБ.
Україна взяла на себе зобовʼязання перед міжнародними партнерами та кредиторами реформувати БЕБ. Зокрема, у меморандумі йдеться про перезавантаження БЕБ. Ключовий кредитор наголошує на розробці прозорих критеріїв відбору персоналу і керівництва Бюро. Також у документі зазначено, що БЕБ має підпорядковуватися Мінфіну, а не напряму уряду. Посилити незалежність та ефективність БЕБ також просить група послів країн G7.
Врахувати низку пропозицій закликав владу і бізнес. Серед них: чітка процедура переатестації всіх кадрів; включення міжнародних експертів до кадрової комісії з переатестації всіх поточних співробітників БЕБ та комісії з відбору нових працівників БЕБ; посилення аналітичної функції Бюро шляхом надання безоплатного доступу для БЕБ до існуючих державних інформаційних систем; встановлення критеріїв ефективності роботи оновленого БЕБ та їх постійного контролю.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.