Березневу норму, що дозволяє компаніям з оборотом до 10 млрд грн перейти на спрощену систему оподаткування зі ставкою 2% від обороту, ймовірно скасують з 1 липня 2023 року. Про це в коментарі Forbes розповів голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
Ключові факти
- Відповідний законопроєкт має подати до парламенту Мінфін, вірогідно, це відбудеться вже наступного року, зазначив Гетманцев. «Система вже відіграла свою роль і була ефективною, але рішення приймалося тимчасово, коли ми передбачали, що війна буде нетривалою», – каже нардеп.
- Скасування пільгового оподаткування вже погодили на рівні Міністерства фінансів та Міжнародного валютного фонду, додав він. «Я погоджуюся з Мінфіном та МВФ що в країні не можуть одночасно існувати податок з обороту і податок на додану вартість», – зазначив голова фінансового комітету.
- За його даними, зараз на спрощеній системі працює понад 300 000 фізичних та юридичних осіб. За близько 8 місяців дії пільгового оподаткування бюджет недоотримав 7 млрд грн, уточнив нардеп.
Контекст
Парламент 15 березня ухвалив закон №7137-д, який ввів 40 нововведень для бізнесу під час воєнного стану. Зокрема, дозволив компаніям з оборотом до 10 млрд грн перейти на спрощену систему оподаткування, як на третій групі ФОП. Замість ПДВ (20%) та податку на прибуток (18%) вони сплачуватимуть 2% з доходу.
На спрощену систему оподаткування перейшов практично весь гральний бізнес, який у такий спосіб значно зменшив відрахування до бюджету. До переходу ці компанії сплачували в середньому 200 000 грн податків на день, після – до 23 000 грн.
Більшість пільг, які бізнес отримав у перші місяці війни, вже скасували. 21 червня Верховна Рада повернула мита та податки на імпорт і розмитнення автомобілів. У вересні уряд повернув акциз на пальне. До «норми» повернулися й перевірки бізнесу з боку податкової.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.