Категорія
Новини
Дата

З українських портів за дев’ять днів вивезли понад 370 000 т агропродукції. Ціль – понад 3 млн т на місяць

1 хв читання

За дев’ять днів роботи «зернового коридору» з українських портів вийшло 12 суден, які вивезли понад 370 000 т агропродукції до семи країн світу, та одне судно зайшло до порту Чорноморськ на навантаження. Про це повідомила пресслужба Адміністрації морських портів України.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Вранці 9 серпня два судна вийшли із порту Чорноморськ із загальним обсягом вантажу 70 000 т продовольства.
  • Судно Rahmi Yagci доставить 5300 т продовольства до Туреччини, ще майже 65 000 т кукурудзи балкер-панамакс Ocean Lion доставить до Південної Кореї. Це вже друге судно-панамакс, що відправляється з порту Чорноморськ «зерновим коридором».
  • «Планомірно рухаємося до наміченого амбітного плану – перевалки 3 та більше мільйонів тонн продовольства на місяць через порти Великої Одеси», – зазначив керівник АМПУ Олексій Востріков.
З українських портів за дев’ять днів вивезли понад 370 000 т агропродукції. Ціль – понад 3 млн т на місяць /Фото 1

Балкер-панамакс Ocean Lion. Фото: АМПУ

Контекст

22 липня в Туреччині підписано угоду про вивезення продовольства з портів України. Також у Стамбулі розпочав роботу Спільний координаційний центр, що здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів».

8 серпня балкер Polarnet почав розвантажуватися у турецькому порту Деріндже. Судно вийшло з порту Чорноморськ 5 серпня з 11 000 т кукурудзи.

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков заявляв, що протягом двох тижнів Україна планує вийти на обсяг перевалки 3-5 суден на добу.

Напередодні стало відомо, що покупець у Лівані відмовився прийняти вантаж з 25 000 т кукурудзи з судна Razoni через затримку термінів доставки на понад пʼять місяців.

Розблокування портів Великої Одеси дасть змогу Україні щомісячно експортувати приблизно 4 млн т зернових і олійних, підрахував генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон. Разом із експортом через дунайські порти та сухопутні західні кордони Україна зможе щомісячно відправляти 6,6 млн т агропродукції, каже він.

Цього достатньо для того, щоб Україна змогла вивезти за кордон експортні залишки минулорічного врожаю – 15–18 млн т – і зерно, яке буде зібрано в 2022 році та продано на зовнішні ринки. У 2022 році Україна має отримати 70 млн т нового врожаю, прогнозують в УКАБ. На внутрішні потреби Україні потрібно приблизно 15–20 млн т зерна, кажуть там. Отже, експортний потенціал України становить 70 млн т зернових і олійних. «Якщо ми будемо щомісячно вивозити по 6 млн т, то за 12 місяців маємо впоратися із продажами», – вважає Сластьон з УКАБ.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні