Категорія
Новини
Дата

Збитки української промисловості та логістики через агресію РФ сягнули $50 млрд – UkraineInvest

Прямі збитки української інфраструктури, промислових об’єктів та виробничої логістики зросли майже до $50 млрд, повідомив виконавчий директор Урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Сергій Цівкач, пише «Укрінформ».

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Через російську агресію в Україні постраждали приблизно 22,5% складських приміщень, повідомив Цівкач.
  • За його словами, до війни в Україні було загалом понад 2,5 млн кв. м складської інфраструктури, переважна більшість – у Київській області. Агресор повністю або частково знищив приблизно 382 000 кв. м складських площ, констатував Цівкач.
  • Він розповів, що частину зруйнованих логістичних комплексів уже відбудовано. Приміром, мережа супермаркетів «АТБ» почала відновлювати два свої складські приміщення, а компанія «РЛС» реконструює пошкоджені ворогом склади в Броварах.

Контекст 

Загальна сума збитків, завданих інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення РФ, на лютий 2023 року сягнула $143,8 млрд. За оцінкою експертів проєкту KSE «Росія заплатить», продовжують зростати збитки таких сфер, як інфраструктура, освіта, енергетика, транспорт, торгівля та охорона здоров’я. 

В України наразі є понад 150 млрд грн, які ринок може освоїти для відновлення житла та критичної інфраструктури, повідомив в інтервʼю Forbes прем’єр-міністр Денис Шмигаль. У межах програми швидкого відновлення пріоритетними є відновлення енергомереж, розмінування, відбудова житла та критичної інфраструктури, а також програми підтримки бізнесу.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні