Категорія
Новини
Дата

«Метінвест» збудує СЕС для «Каметсталі» в межах інвестпрограми на 2,5 млрд грн

1 хв читання

Гірничо-металургійна група «Метінвест» у 2025 році планує інвестувати понад 2,5 млрд грн у модернізацію заводу «Каметсталь», що функціонує на базі Дніпровського металургійного комбінату (Камʼянське, Дніпропетровська область). Про це повідомила пресслужба компанії 10 лютого.

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Деталі 

  • Одним із головних завдань компанії є капітальний ремонт доменної печі №9, на який буде витрачено майже третину бюджету програми. Це потрібно для того, щоб забезпечити належну роботу основного обладнання і стабільне виробництво продукції, заявили в компанії. 
  • Серед пріоритетних завдань – запуск пілотного інвестпроекту зі створення альтернативної електростанції із сонячними панелями. Зазначається, що це новий тип проєктів для підприємств «Метінвесту» і наразі проводиться передпроєктна підготовка та визначаються практичні рішення для цієї задачі.
  • «Протягом року планується реалізація 114 інвестиційних проєктів різного масштабу. У основних виробничих цехах проведуть капітальний ремонт важливого обладнання. Відновлення виробництва допоможе підприємству повернутися на ринок та вийти на нові ринки збуту, що принесе додатковий прибуток», – зазначив директор з капітального будівництва та інвестицій «Каметсталі» Михайло Коптєв.
  • У рамках модернізації енергетичної інфраструктури основну увагу буде спрямовано на будівництво водоводів. Це необхідно для оновлення комунікацій «Каметсталі», які потребують ремонту. У найближчих планах – виведення водоводів для доменного цеху. Програма-2025 включає початок будівництва нового колектора доменного газу та модернізацію системи управління машиною безперервного лиття заготовок (МНЛЗ) №1.

Контекст 

Повномасштабна війна серйозно вплинула на бізнес-імперію Ріната Ахметова. З початку війни його статки зменшились на 64%. Якщо на початку 2022 року Forbes оцінював їх у $13,7 млрд, то вже в липні ця цифра знизилась до $4,9 млрд.

Основний актив його імперії – «Метінвест» – втратив 2/3 своєї оціночної вартості. Раніше Forbes оцінював компанію в $3 млрд, з яких на частку Ахметова припадало $2,25 млрд.

Війна розрушила вертикальну інтеграцію «Метінвесту». У Маріуполі були зруйновані два ключові підприємства – «Азовсталь» та ММК імені Ілліча. Ці активи були основою металургійного бізнесу компанії. Залізорудна сировина, що надходила з гірничозбагачувальних комбінатів на Дніпропетровщині, постачала до 40% необхідного матеріалу. Маріупольські заводи виробляли сталеву продукцію з високою доданою вартістю, зокрема сляби, які експортувались до Англії та Італії для подальшої обробки. У 2021 році «Азовсталь» і ММК імені Ілліча виробили 8,6 млн тонн сталі, що становило 90% виробництва групи, а на ці заводи припадало 40% усього українського виробництва металопродукції.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні