Категорія
Новини
Дата

Золото дешевшає пʼятий місяць поспіль. Це найтриваліше падіння за чотири роки

Вартість золота впала до місячного мінімуму в середу, 31 серпня, на тлі заяв представників Федеральної резервної системи про наміри Центрального банку проводити жорстку грошово-кредитну політику, пише Bloomberg.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Спотове золото подешевшало на 0,5%, до $1714,68 за унцію, вранці в Лондоні, до найнижчого рівня з 27 липня. 
  • За серпень він знизився на 2,9%. Спотовий індекс долара Bloomberg практично не змінився, піднявшись на 0,1% попередньої сесії. 
  • Срібло та платина впали, а паладій виріс.
  • Золото продовжило дешевшати після виступу голови Федеральної резервної системи (ФРС) Джерома Павелла, в якому наголошувалося на плані Центрального банку стримувати інфляцію. 
  • Згідно із даними агентства, зʼявилися нові ознаки стійкості економіки США: кількість вакансій та індикатор споживчої довіри перевершили прогнози, вказуючи на силу попиту з боку домогосподарств і робочої сили, що ризикує підтримувати інфляційний тиск і підвищує перспективи зростання процентної ставки на 75 б.п. втретє поспіль.
  • Пізніше буде опубліковано національний звіт про зайнятість Дослідницького інституту ADP, який засвідчить, що ринок праці добре витримує вищі відсоткові ставки.

Контекст

В понеділок, 29 серпня, по відношенню до інших основних валют долар США піднявся до 20-річного максимуму після того як глава ФРС Джером Павелл дав зрозуміти, що процентні ставки залишатимуться на високому рівні протягом більш тривалого часу, щоб знизити стрімке зростання інфляції.

Наступного дня євро перевищив паритет по відношенню до долара на тлі можливого підвищення ключової ставки Європейським центральним банком для стримування інфляції.

Єдина європейська валюта зросла на 0,32%, до $1,00295, після того, як впала до майже 20-річного мінімуму.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні