Рейтинг найбагатших воєнного часу
Співзасновник Grammarly, який відповідає у компанії за мовні технології, налагодив постачання та ремонт авто для ЗСУ. Лідер і команда відкрили СТО неподалік від зони бойових дій. У списку послуг – надання військовим підмінного авто на час ремонту чи купівлі. З березня по жовтень ГО «Автоботи України», яку заснував Лідер, придбала для ЗСУ 50 авто. У перший тиждень березня Grammarly заблокувала доступ до продуктів та сервісів Grammarly у РФ і Білорусі.
Очікування: «Ми віримо у нашу перемогу і майбутнє української технологічної індустрії та продовжуємо наймати фахівців в Україні на інженерні та нетехнічні ролі».
100 найбагатших українців 2021
Grammarly – найбільш упізнавана IT‑компанія серед українських розробників, свідчать результати опитування рекрутингового сервісу Djinni. Засновники компанії Литвин, Шевченко і Лідер починали стартап з перевірки студентських есе на автентичність.
У 2021 році інструменти перевірки правопису, тону і зрозумілості тексту, які створила Grammarly, допомагають спілкуватися 30 млн людей щодня. Більшість клієнтів користуються безкоштовним продуктом, частина користувачів платить за інтелектуального асистента від $30 на місяць до $140 на рік. «Ми готові до IPO, але ця процедура додає проблем і завдань. Зручніше залишатися приватною компанією», – каже Литвин. Оцінку Forbes її засновники називають «некоректною», але не розкривають ані структури володіння, ані фінансових показників. Оцінка Forbes ґрунтується на гіпотезі, що 78% акцій компанії розподілені серед трьох співзасновників у рівних частках.
100 найбагатших українців 2020
«Щастя не в грошах, а в тому, щоб робити гарні речі, якими користуються мільйони людей», – із таким кредо троє українців створювали сервіс для перевірки англійського правопису Grammarly. У сервісу більш як 20 млн користувачів, $200 млн інвестицій і капіталізація понад $1 млрд. Для Шевченка і Литвина, які започаткували в 2009 році Grammarly разом із Лідером, це була не перша власна справа. Випускники Міжнародного християнського університету (ICU), свій шлях у бізнесі вони почали з торгівлі рефератами. На початку 2000-х вони розробили кілька сайтів, що продавали написані іноземцями тексти американським студентам. Після чого перейшли на «світлий бік» – створили сервіс, що перевіряє тексти на плагіат, для університетів, ладних платити за це десятки тисяч доларів. У 2007 році їхній проект купила американська освітня корпорація Blackboard. У 2009 році, взявши в команду програміста Дмитра Лідера, Шевченко та Литвин заснували Grammarly. «Найкраща у світі перевірялка граматики», – так так описував продукт Шевченко в 2013 році. Суть не змінилася, хоча відтоді Grammarly навчилася відстежувати тональність тексту і давати стилістичні поради.