Інформація про Олексій Шевченко

IT

Олексій Шевченко /grammarly.com
$2,3 млрд
3 місце
Топ-20 найбагатших 2022 року

20 найбагатших українців 2022

У листопаді 2021-го заснована киянами компанія Grammarly, яка стала світовим лідером серед сервісів поліпшення письмової комунікації, залучила третій раунд інвестиції більш як у $200 млн. Уперше Grammarly офіційно оголосила й оцінку – $13 млрд.

Це перетворило стартап на одну із найдорожчих приватних технологічних компаній США, а її співзасновників Максима Литвина та Олексія Шевченка – на доларових мільярдерів. Forbes оцінює статки кожного зі співзасновників по $2,25 млрд. У Grammarly частки в компанії не розголошують, а оцінку називають неточною. 

Вперше в історії рейтингів найбагатших українців Forbes у трійці лідерів опинилися не представники сировинної економіки, а власники глобальної продуктової ІТ-компанії. Литвин та Шевченко йшли до цього понад 12 років, заснувавши бізнес у 2009-му. Їм вдалося створити нову категорію бізнесу і стати в ній беззаперечним лідером. Наразі продуктами Grammarly щодня користуються 30 млн людей та 50 000 бізнес-команд.

100 найбагатших українців 2021

Grammarly – найбільш упізнавана IT‑компанія серед українських розробників, свідчать результати опитування рекрутингового сервісу Djinni. Засновники компанії Литвин, Шевченко і Лідер починали стартап з перевірки студентських есе на автентичність.

У 2021 році інструменти перевірки правопису, тону і зрозумілості тексту, які створила Grammarly, допомагають спілкуватися 30 млн людей щодня. Більшість клієнтів користуються безкоштовним продуктом, частина користувачів платить за інтелектуального асистента від $30 на місяць до $140 на рік. «Ми готові до IPO, але ця процедура додає проблем і завдань. Зручніше залишатися приватною компанією», – каже Литвин. Оцінку Forbes її засновники називають «некоректною», але не розкривають ані структури володіння, ані фінансових показників. Оцінка Forbes ґрунтується на гіпотезі, що 78% акцій компанії розподілені серед трьох співзасновників у рівних частках.

100 найбагатших українців 2020

«Щастя не в грошах, а в тому, щоб робити гарні речі, якими користуються мільйони людей», – із таким кредо троє українців створювали сервіс для перевірки англійського правопису Grammarly. У сервісу більш як 20 млн користувачів, $200 млн інвестицій і капіталізація понад $1 млрд. Для Шевченка і Литвина, які започаткували в 2009 році Grammarly разом із Лідером, це була не перша власна справа. Випускники Міжнародного християнського університету (ICU), свій шлях у бізнесі вони почали з торгівлі рефератами. На початку 2000-х вони розробили кілька сайтів, що продавали написані іноземцями тексти американським студентам. Після чого перейшли на «світлий бік» – створили сервіс, що перевіряє тексти на плагіат, для університетів, ладних платити за це десятки тисяч доларів. У 2007 році їхній проект купила американська освітня корпорація Blackboard. У 2009 році, взявши в команду програміста Дмитра Лідера, Шевченко та Литвин заснували Grammarly. «Найкраща у світі перевірялка граматики», – так так описував продукт Шевченко в 2013 році. Суть не змінилася, хоча відтоді Grammarly навчилася відстежувати тональність тексту і давати стилістичні поради.

Матеріали по темі
Поруч в рейтингу «Топ-20 найбагатших 2022 року»
Максим Литвин /grammarly.com
Grammarly
$4 млрд
Віктор Пінчук /Сергій Іллїн
«Інтерпайп»
$2,6 млрд
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд