Олексій Шевченко

IT

Олексій Шевченко /Фото grammarly.com
$260 млн
39 місце
100 найбагатших українців 2021

100 найбагатших українців 2021

Grammarly – найбільш упізнавана IT‑компанія серед українських розробників, свідчать результати опитування рекрутингового сервісу Djinni. Засновники компанії Литвин, Шевченко і Лідер починали стартап з перевірки студентських есе на автентичність.

У 2021 році інструменти перевірки правопису, тону і зрозумілості тексту, які створила Grammarly, допомагають спілкуватися 30 млн людей щодня. Більшість клієнтів користуються безкоштовним продуктом, частина користувачів платить за інтелектуального асистента від $30 на місяць до $140 на рік. «Ми готові до IPO, але ця процедура додає проблем і завдань. Зручніше залишатися приватною компанією», – каже Литвин. Оцінку Forbes її засновники називають «некоректною», але не розкривають ані структури володіння, ані фінансових показників. Оцінка Forbes ґрунтується на гіпотезі, що 78% акцій компанії розподілені серед трьох співзасновників у рівних частках.

100 найбагатших українців 2020

«Щастя не в грошах, а в тому, щоб робити гарні речі, якими користуються мільйони людей», – із таким кредо троє українців створювали сервіс для перевірки англійського правопису Grammarly. У сервісу більш як 20 млн користувачів, $200 млн інвестицій і капіталізація понад $1 млрд. Для Шевченка і Литвина, які започаткували в 2009 році Grammarly разом із Лідером, це була не перша власна справа. Випускники Міжнародного християнського університету (ICU), свій шлях у бізнесі вони почали з торгівлі рефератами. На початку 2000-х вони розробили кілька сайтів, що продавали написані іноземцями тексти американським студентам. Після чого перейшли на «світлий бік» – створили сервіс, що перевіряє тексти на плагіат, для університетів, ладних платити за це десятки тисяч доларів. У 2007 році їхній проект купила американська освітня корпорація Blackboard. У 2009 році, взявши в команду програміста Дмитра Лідера, Шевченко та Литвин заснували Grammarly. «Найкраща у світі перевірялка граматики», – так так описував продукт Шевченко в 2013 році. Суть не змінилася, хоча відтоді Grammarly навчилася відстежувати тональність тексту і давати стилістичні поради.

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд