Вадим Новинський. /Назарій Мазилюк/УП
Категорія
Найбагатші
Дата

«Олігархи – стовпи економіки, частина імунної системи України». Головне з інтерв'ю Вадима Новинського УП

Вадим Новинський. Фото Назарій Мазилюк/УП

Міноритарний партнер Ріната Ахметова в «Метінвесті» та позафракційний народний депутат Вадим Новинський дав розгорнуте інтерв'ю виданню «Українська правда». Новинський рідко публічно говорить про бізнес і політику, з великим задоволенням розмірковує про справи духовні. У 2020-му бізнесмен став протодияконом Успенського собору Києво-Печерської лаври, і тепер він один із найвпливовіших представників Української православної церкви Московського патріархату. Приводом для інтерв'ю стало прийняття Верховною Радою в першому читанні законопроекту про обмеження впливу олігархів. Forbes вибрав головні цитати з інтерв'ю

🎂 День народження у нас — подарунки вам. Forbes Ukraine чотири роки, тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом FORBES4 до 31 березня. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Про великий бізнес і владу. Ніхто не ходитиме по струнці. Великий бізнес не зацікавлений перебувати в опозиції. Влада має дослухатися до великого бізнесу, щоб він відчував себе комфортно. У жодній країні світу не вирішено проблему впливу великого бізнесу на владу. У Росії що, великий бізнес не впливає на владу? Впливає. У Сполучених Штатах Америки, в Європейському Союзі – там великий бізнес впливає на владу? Впливає. І влада зважає на великий бізнес. Те, що вигідно General Motors, вигідно Америці. І великий бізнес так само у всіх країнах світу, проаналізуйте, володіє засобами масової інформації.

А у нас чомусь вважають, що великий бізнес – це вороги держави і вороги українського народу. Це абсолютна брехня. Це не правда. Це підміна понять, це все перевернули з ніг на голову.

Про закон про олігархів. Є багато невизначеності, яка буде віддаватися на відкуп новому супер-органу під назвою Рада національної безпеки і оборони. Дуже багато таких речей, які просто допомагають узурпувати владу і порушують базові принципи Конституції.

Але жодного з тих людей, яких прийнято називати у нас в суспільстві олігархами, нема у владі. У нас, на жаль, вульгарне поняття про олігархів, із дев'яностих. Ясна річ, олігархи – я не хочу навіть це слово повторювати більше – це бізнесмени, які володіють серйозними активами, які є стовпами нашої економіки, платять податки, створюють робочі місця і є важливою складовою імунної системи нашої країни, економічною частиною – для того, щоб не бути поглиненими транснаціоналами.

Адже подивіться, як транснаціонали поводяться в Україні. Вони щось створюють нове? Ні. Вони дбають про те, щоб міста їхньої присутності були в хорошому стані? Щоб люди жили в благополучному середовищі? Щоб система охорони здоров'я була розвиненою? Ні.

Про можливі санкції до олігархів. Страху немає, є переживання. А чого боятися? Скажу про себе: я Бога боюся, а решта мені не дуже важливо. Це принесе додаткові проблеми, наприклад, у відносинах з банками, проходженні комплайнса. Але ми адаптуємося.

«Олігархи – стовпи економіки, частина імунної системи України». Головне з інтерв'ю Вадима Новинського УП /Фото 1

Вадим Новинський. Фото Назарій Мазилюк/УП

Про відвідування Офісу президента. Я бачився із Зеленським у березні 2020 року на зустрічі з великим бізнесом, присвяченій допомозі в боротьбі з COVID-19. Більше зустрічей не було. Недавні відвідування Офісу президента? Я не маю розповідати, з ким зустрічаюся і розмовляю. Жодного питання особистого характеру, пов'язаного з бізнесом, я там не обговорював. Деякі зустрічі стосуються інформаційного супроводу питань, пов'язаних із Церквою.

Про депутатство і духовний сан. Священики в Церкві не мають права займатися політикою. Але в мене є благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Адже я був депутатом, після цього став дияконом, а не навпаки. Тому продовжую свою депутатську діяльність, а там, як Господь направить. Я ще для себе цю проблему не вирішив. Скоріше за все, буду потихеньку відходити. Політика не приносить миру в душі і внутрішнього спокою. Тому я не беру участі ніяким чином в партії «Україна – наш дім».

Про взаємовідносини з колишніми політичними соратниками. Моє об'єднання ні з Льовочкіним, ні з Медведчуком неможливе. Вся ідеологія структури під назвою ОПЗЖ поступово скочується в нішу Соцпартії України. Думаю, що Борис Колесніков піде своїм шляхом, а Льовочкін і Медведчук підуть своїм шляхом.

Про Ахметова й «кадровий резерв Камбина». Я є партнером великого промисловця і патріота України Ріната Ахметова, а не олігарха. У групі ДТЕК і «Метінвест» працюють найкращі менеджери України. Тому ці структури є такою кадровою коморою і для Кабінету Міністрів. Навпаки, це знак якості.

Про купівлю телеканалу «Наш». Переговори з придбання йдуть – залишилося потерпіти тиждень-два, і все закінчиться. Про результати скажу публічно. Навіщо мені канал? Коли ми почали цей діалог, для південного сходу було одне джерело інформації – NewsOne, 112. Повинна бути журналістика, а не пропаганда.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні