Информация о Philip Morris

Виторг: 28-30 млрд грн* (2022 рік), FMCG

Philip Morris
Прибуток: н/д
18 место
100 крупнейших частных компаний Украины 2021

Профайл

Количество работников
1200
Руководитель
Максим Барабаш
Владелец
Philip Morris International
Годовой прирост выручки
17%
Чистое среднемесячное вознаграждение (2019)
27 226 грн
Руководитель HR
Эмель Мордо
Центральный офис
Киев
2

25 найкращих роботодавців для ветеранів

Починаючи роботу над програмою повернення, у компанії провели глибинні інтервʼю з ветеранами компанії. Результат – завірений демобілізованими набір інструментів реінтеграції.

Перший з них – час на «мирну адаптацію»: відпустка для вирішення побутових питань, медогляду, часу з родиною. Наступний – спорт. Тренування допомагають пришвидшити перехід у цивільне суспільство, переконані ветерани. «Компанія компенсує до 90% вартості послуг: заняття у спортзалі, басейні, на корті або інші», – каже керівниця відділу організаційної ефективності департаменту People & Culture Ірина Сєдова.

Ще одна порада ветеранів – плавне повернення в робочий процес. У компанії розробили рекомендації для керівників. Елементи – зустріч із командою, огляд новин компанії, перші завдання, зворотний зв’язок. Останній запит – психологічна реабілітація. «Ветерани рекомендували спільний похід у гори», – каже Сєдова. Крім подорожей, вони можуть звернутися по допомогу до корпоративного психолога.

50 найкращих роботодавців воєнного часу

Українська «дочка» одного з найбільших світових виробників цигарок стала кузнею кадрів для глобальної корпорації. Протягом року майже 100 співробітників компанії отримали роботу у міжнародних філіях Philip Morris – це в 10 разів більше, ніж звичайно. У перші тижні війни Philip Morris евакуювала співробітників та їхніх родичів за кордон або до більш безпечних регіонів України та зупинила фабрику у Харкові.

«Вони отримують компенсацію за оренду житла, фабричні працівники – повну заробітну плату», – каже директорка напряму «Люди та культура» Philip Morris в Україні Емель Мордо. Сервісний пакет для співробітника включає навчальні онлайн‐лекції, особисті консультації з психологом, тренінгами з першої домедичної допомоги. Штат компанії збільшився на 50 осіб. Philip Morris планує відновити програму стажування в 2023 році.

50 найбільших експортерів України 2022

Philip Morris не полишає планів відновити пошкоджену російськими обстрілами тютюнову фабрику в Харкові. До війни підприємство експортувало цигарки, різаний тютюн, фільтри для фабрик у країнах Східної Європи, Близького Сходу, Африки та ЄС. Левова частка експортного результату 2022‑го забезпечена двома мирними місяцями. За сім місяців навали тютюнова компанія експортувала менше продукції, ніж за один довоєнний місяць ($244 млн за 2021 рік). Плече підставили конкуренти. На потужностях Imperial Tobacco тепер виробляються марки Bond Street, L&M, Marlboro, Parliament та Philip Morris для українського ринку. Philip Morris у березні 2022‑го заявила про наміри залишити російський ринок, проте досі цього не зробила.

100 крупнейших частных компаний 2021

Philip Morris пятый год движется к своей стратегической цели – будущему без табачного дыма. Для потребителей, которые не могут бросить курить, есть альтернатива: табак, который не сжигается, а нагревается.

Главным потрясением в 2021 году для компании стало повышение акцизного налога для стиков. Украина уравняла регулирование альтернативных никотиносодержащих изделий и сигарет, налоги на которые повышаются с каждым годом. С 2021 года в Налоговом кодексе появилась отдельная строка, регулирующая акциз на «табачные изделия для нагревания».

С 2021 по 2025 год ставка акциза на пачку стиков вырастет с 29 грн до 60 грн. Представители Philip Morris полагают, что такими действиями государство замедляет переход потребителей на менее вредную, по их мнению, альтернативу сигаретам, а легальный рынок сократится на 10–15%. 

50 лучших работодателей

У «Philip Morris Украина» – игрока табачного рынка страны номер один – внушительный соцпакет. Сотрудники компании и их близкие родственники могут застраховать жизнь и здоровье от критических заболеваний, причем лечиться можно и за границей. Компания компенсирует стоимость занятий спортом и выдает пособие при выходе на пенсию. На харьковской фабрике работают спортзал и физиотерапевтический кабинет.

В компании давно практиковали гибкий график работы, поэтому переход на удаленный режим в украинском представительстве прошел быстро. Перестройка производственных процессов уложилась в две недели.

Philip Morris компенсирует сотрудникам и членам их семей все затраты, связанные с COVID‑19. Компания оплачивает выезд лаборанта на дом для тестирования сотрудника на вирус.

100 крупнейших частных компаний 2020

У глобальной Philip Morris масштабные цели: за пять лет перевести 40 млн взрослых курильщиков на бездымные продукты, а в дальнейшем полностью прекратить выпуск сигарет. Курс на «мир без табачного дыма» Philip Morris взял четыре года назад. С тех пор инвестиции в продукты, исключающие горение, увеличились более чем на треть – до $465 млн в прошлом году. В отчете PMI за 2019 год говорится, что бездымные продукты выбирают 11 млн взрослых курильщиков. В Украине их количество превышает 700 000. Украинский рынок сигарет, по данным компании, сокращается три года подряд. За минувший год он потерял 12%, а Philip Morris уменьшила продажи сигарет на 3%.

Рядом в рейтинге «100 крупнейших частных компаний Украины 2021»
Концерн Галнафтогаз
Выручка 33,1 млрд грн
Прибыль 2,7 млрд грн
Йе Энергия /Shutterstock
Выручка 29,7 млрд грн
Прибыль 135 млн грн
Участие в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статьи по теме
Предыдущий слайд
Следующий слайд
Последние новости по теме
Предыдущий слайд
Следующий слайд