Інформація про Philip Morris

Виторг 30 млрд грн, FMCG

Philip Morris /Philip Morris Ukraine
Прибуток 332 млн грн
18 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
1300
Керівник
Костас Сальварас
Власник
Philip Morris International
Річний приріст виторгу
17%
Чиста середньомісячна винагорода (2019)
27 226 грн
Керівник HR
Емель Мордо
Центральний офіс
Київ

50 найбільших експортерів України 2022

Philip Morris не полишає планів відновити пошкоджену російськими обстрілами тютюнову фабрику в Харкові. До війни підприємство експортувало цигарки, різаний тютюн, фільтри для фабрик у країнах Східної Європи, Близького Сходу, Африки та ЄС. Левова частка експортного результату 2022‑го забезпечена двома мирними місяцями. За сім місяців навали тютюнова компанія експортувала менше продукції, ніж за один довоєнний місяць ($244 млн за 2021 рік). Плече підставили конкуренти. На потужностях Imperial Tobacco тепер виробляються марки Bond Street, L&M, Marlboro, Parliament та Philip Morris для українського ринку. Philip Morris у березні 2022‑го заявила про наміри залишити російський ринок, проте досі цього не зробила.

100 найбільших приватних компаній 2021

Philip Morris п’ятий рік рухається до своєї стратегічної мети – майбутнього без тютюнового диму. Для споживачів, які не можуть кинути палити, є альтернатива: тютюн, який не спалюється, а нагрівається.

Головним потрясінням у 2021 році для компанії стало підвищення акцизного податку для стіків. Україна зрівняла регулювання альтернативних нікотиновмісних виробів і сигарет, податки на які підвищуються з кожним роком. З 2021 року в Податковому кодексі з’явився окремий рядок, що регулює акциз на «тютюнові вироби для нагрівання».

З 2021 до 2025 року ставка акцизу на пачку стіків зросте з 29 грн до 60 грн. Представники Philip Morris вважають, що такими діями держава уповільнює перехід споживачів на менш шкідливу, на їхню думку, альтернативу сигаретам, а легальний ринок скоротиться на 10–15%.

50 найкращих роботодавців

У «Philip Morris Україна» – гравця тютюнового ринку країни номер один – солідний соцпакет. Співробітники компанії та їхні близькі родичі можуть застрахувати життя і здоров’я від критичних захворювань, причому лікуватися можна й за кордоном. Фірма компенсує вартість занять спортом і видає допомогу при виході на пенсію. На харківській фабриці працюють спортзал і фізіотерапевтичний кабінет.

У компанії давно практикували гнучкий графік роботи, тому перехід на дистанційний режим в українському представництві відбувся швидко. Перебудова виробничих процесів вклалася у два тижні. Philip Morris компенсує працівникам та членам їхніх сімей усі витрати, пов’язані з COVID‑19. Компанія оплачує виїзд лаборанта додому для тестування працівника на вірус.

100 найбільших приватних компаній 2020

У глобальної Philip Morris масштабна мета – за пʼять років перевести 40 млн дорослих курців на бездимні продукти, а в подальшому повністю припинити випуск сигарет. Курс на «світ без тютюнового диму» Philip Morris узяв чотири роки тому. З того часу інвестиції в продукти, що виключають горіння, збільшилися більш ніж на третину – до $465 млн у минулому році. У звіті PMI за 2019 рік ідеться про те, що бездимні продукти обирають 11 млн дорослих курців. В Україні їхня кількість перевищує 700 000. Український ринок цигарок, за даними компанії, скорочується три роки поспіль. За минулий рік він втратив 12%, а Philip Morris зменшила продажі сигарет на 3%.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Концерн Галнафтогаз /прес-служба концерну Галнафтогаз
Виторг 33,1 млрд грн
Прибуток 2,7 млрд грн
Йе Енергія /Shutterstock
Виторг 29,7 млрд грн
Прибуток 135 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд