Мережа хімчисток KIMS є найстарішою в Україні – з 1997 року зросла до 12 цехів і 99 приймальних пунктів у 22 містах. У 2023-му компанія відкрила відділення у Латвії, попереду – інші країни Європи та, можливо, Азії. Як вже заробляє хімчистка за кордоном і який план масштабування?
Forbes Next: як насправді ростуть українські бізнеси
Одесит Олександр Коган, 67 кинув інженерну діяльність, як тільки розпався Радянський Союз. Зрозумів, що там не буде грошей, та й цікавість до професії зникла, каже він. Натомість пішов у підприємництво і відкрив ресторан «Клумба».
Наступним бізнесом мала стати мережа автомийок. Поїхали з дружиною у болгарську Варну подивитися на приклад цього бізнесу. «Жінку облили чаєм у літаку, а вона була в білих штанах», – згадує Коган. Тоді місцевий друг порекомендував звернутися у хімчистку. «Зрозуміли: це цікавіше за автомийки», – розповідає підприємець.