Компанія Intellias заїхала у власний офіс восени 2020 року. Будівля, розташована на території колишнього ремонтного цеху енергетичного обладнання, отримала назву Intellias HQ. З ремонтом свідомо не поспішали: приміщення та прилеглу територію відновлювали та перебудовували протягом чотирьох років. Хотіли побудувати офіс, що буде водночас логічним, розумним та комфортним
«У нас технічна, але креативна професія. Коли людина потрапляє в умови, де їй нічого не заважає та не відволікає, з комфортною температурою, зонами відпочинку та естетичним дизайном, вона починає краще та більш ефективно працювати», – вважає CEO та співзасновник Intellias Віталій Седлер.
Будівля Intellias стала початком ревіталізації промислового району поблизу вулиці Панаса Мирного у Львові. Наступні плани компанії – закінчити будівництво на території нинішньої парковки. Це утворить два додаткових простори: великий сквер та зону для вуличних активностей, зокрема для фестивалів. «Наш план-мінімум до кінця року – закінчити трансформацію навколишньої території та подивитись, що ще ми можемо покращити», – каже адміністративний директор Intellias Микола Музала.
В Intellias мріяли про власне приміщення, де можна буде робити все, що хочеться. В Intellias HQ компанія може використовувати та трансформувати простір, як заманеться. В орендованому приміщенні, де Intellias знаходилась раніше, отримати таку свободу було неможливо. Наприклад, команда завжди хотіла власну терасу. У новому офісі її зрештою вдалось зробити.
Тераса – зона для відпочинку та неформального спілкування. Там проходять коктейльні вечірки та спортивні тренування.
На території Intellias є декілька фасадів, прикрашених графіті. Їх намалювали 22 художники з усієї України під час графіті-фестивалю у Львові. «Хотілось створити щось красиве, що радувало би співробітників», – пояснює Седлер.
Intellias запозичила прийоми та рішення, що вдало себе зарекомендували в колишньому офісі, та перенесла їх у нове приміщення. Це, приміром, просторі коридори та багато вільного простору взагалі. Працюючи в Україні майже 20 років, Intellias зібрали достатньо інформації, щоб вирахувати оптимальну кількість, площу та оформлення мітинг-румів. Знання були використані при створенні кімнат для переговорів у власному офісі.
У колишньому офісі Intellias зіштовхнулись із проблемою контролю температурного режиму в міжсезоння. «У Львові погода може бути дуже непередбачуваною: один день холодно, а далі – три теплих дні», – пояснює Музала. Система ж працювала або на опалення, або на охолодження. Клімат-контроль в Ampère Hall дає змогу переключати температурний режим у приміщенні фактично однією кнопкою.
На другому поверсі офісу розташована виставкова галерея. «Виставка додає в офісі емоцій», – вважає Седлер. Мистецтво піднімає настрій співробітникам, робить їх більш щасливими та ефективними, вважають у компанії. Експозицію регулярно змінюються.
З початком карантину більшість спеціалістів Intellias працюють з дому. Наразі львівській офіс відвідують приблизно 25% працівників. Компанія розробила концепцію IntelliSmartWorkplaces, відповідно до якої співробітники можуть обирати найбільш зручний для них формат роботи: з офісу, з дому або поєднувати. Відповідно, всі робочі місця в офісі розділили на три типи: hot desks, fixed desks та shared desk. Поки що цей концепт працює в пілотному режимі. В компанії очікують, що після подолання нової хвилі коронавірусу наповнюваність офісу буде до 70%, і система запрацює в повному масштабі.
Зони fixed desks створені для всіх співробітників, які постійно працюють в офісі за фіксованим робочим місцем. Shared desks можна заздалегідь забронювати через внутрішню систему Intellias, а hot desks – вільні зони, які працівники займають за потреби.
Деякі з проєктів та просторів Intellias з’явилися як ініціативи співробітників. Наприклад, салон краси, який тимчасово не працює через карантин. Але до пандемії він був дуже популярним: було складно записатись на прийом до перукаря, згадує Музала. Також після карантину знову почне працювати дитяча кімната, де можна залишити малечу з нянею.
По всьому офісу розташовано фан-руми: простори, де можна відпочити та перезавантажитися. В цих кімнатах є приставки, столи для більярду та пінг-понгу. На поверхах додатково розташовано зони з настільним футболом, турніками та гіроскутерами.
На кожному поверсі близько чотирьох великих мітинг-румів для зустрічей команд і до трьох кімнат меншої площі, де можна проводити короткі зустрічі на двох або онлайн-конференції. «Мітинг-руми – дуже технологічна історія. Наприклад, ми порахували, скільки повітря має генеруватися в кімнаті, щоб там комфортно було знаходитися», – розповідає Микола Музала. У мітинг-румах попереднього офісу Intellias були проблеми із кондиціонуванням та шумоізоляцією. Проєктуючи «переговірки» в новому місці, цей досвід врахували.
Intellias HQ розраховано на 600 робочих місць, але у Львові в компанії працюють уже понад 800 людей. Втім, в Intellias розуміють: уже не настане час, коли з офісу працюватиме 100% спеціалістів, тому таке співвідношення влаштовує компанію. «До карантину це було б неможливо. Але тепер ми розуміємо, що нам не обов’язково мати однакову кількість робочих місць та співробітників», – каже Музала.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.