Категорія
Компанії
Дата

«Останні 20 років Захід неправильно розумів Росію». Лекція експерта Всесвітнього економічного форуму Марка Еспозіто

2 хв читання

Про наслідки розв’язання війни для Росії та економіку України після перемоги розповів Марк Еспозіто, глобальний експерт Всесвітнього економічного форуму та радник багатьох урядів

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Марк Еспозіто – експерт у питаннях Четвертої промислової революції, змін і можливостей, які технологія принесе різноманітним галузям. Він є співзасновником і директором з навчання в Nexus FrontierTech, компанії, що розширює масштаби штучного інтелекту і спрямована на допомогу підприємствам стати більш ефективними та конкурентоспроможними. Він є глобальним експертом Всесвітнього економічного форуму та радником багатьох урядів.

Повне відео інтерв’ю, що відбулося за підтримки Київської школи економіки (KSE) в рамках проєкту #GlobalMinds4Ukraine, дивіться тут.

#GlobalMinds4Ukraine – проєкт KSE з культурної дипломатії. В рамках проєкту найвпливовіші інтелектуали світу виступають з лекціями на підтримку України.

Про наслідки розв’язання війни для Росії 

Після нападу Росії на Україну відбудеться повне перевизначення геополітики в 21 столітті. Наївно вважати, що Росія після цього залишиться незмінною. Це також стосується НАТО, переоцінки діяльності ЄС. Ці моменти, які зараз відбуваються, є надзвичайно важливими. 

Коли ви чуєте про те, що Росія від’єднується від світового інтернету, це показує, що країна опиниться на певному ступені ізоляції, і вона не зможе повністю інтегруватися в новий світ, який інтенсивно змінюється. Якщо зусилля в багатьох частинах світу спрямовані на підвищення прозорості, то система, яка фактично відокремлюється від цього, з часом ставатиме все менш прозорою. 

Останні 20 років Захід принципово неправильно розумів Росію. Ми думали, що Росія схиляється до Заходу, не розуміючи, що вона ніколи не схилялася. Натомість, вона створювала важелі впливу. У багатьох Президентів США ми спостерігали багато помилок у ставленні до Росії – від Білла Клінтона до Джорджа Буша, Обами, Трампа. 

Економіку Росії можна назвати «сильною» лише завдяки військовим витратам. Якби не це, сама економіка Росії (без її військової складової) становила б лише 3% світового ВВП. 

Ми також заплатили високу ціну за недооцінку залежності від енергії. Зараз Східна Європа розуміє, що 50%-залежність енергоносіїв від іншої країни – це економічна помилка. 

Про економіку України після перемоги 

Я хотів би думати, що Україна відіграє важливу роль у переосмисленні вуглецевої економіки, яка не буде залежати від Росії чи іншої країни, що видобуває нафту та газ.

Україна зараз на шляху до членства в ЄС. Країна продемонструвала, що вона більш європейська, ніж деякі інші європейські країни. Це може створити можливість для нових ланцюгів у виробництві та логістиці, враховуючи той факт, що Україна в будь-якому випадку була вагомим торговельним партнером. 

Ми з колегами вивчаємо «розумні ланцюги постачання даних», які використовують спеціальні технології для оптимізації процесу постачання. Було б фантастично, якби Україна використовувала такі ланцюги в тому числі внаслідок її географічного розташування в світі та можливості обслуговувати і північ, і центр, і південь.

Варто також замислитись про децентралізовані фінанси як форму розширення можливостей багатьох малих і середніх підприємств України, яким потрібно буде відбудовувати країну. Відбудова країни зараз розширює можливості мільйонів українців, незалежно від того, де вони збираються створювати нові підприємства . Країна працюватиме завдяки широкому доступу до технологій. Таким чином, децентралізовані реєстри структур – це дійсно те, що визначатиме рух уперед. Це означає, що ми переростемо фізичні межі того, чим може бути країна.

Про важливість технологій у війні 21 століття

Технологічні компанії стали вагомими гравцями. Йдеться не тільки про припинення ведення бізнесу в Росії, як це зробили багато фінтех-банків і технологічних компаній. Росія намагалася зламати (хакнути) українську систему зв’язку, проте Міністр цифрової трансформації України у Twitter звернувся за допомогою до Ілона Маска для покриття комунікації в Україні через Starlink і він зробив це.

Сьогодні технології мають зовсім інше місце в нашому суспільстві, ніж коли-небудь раніше.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд