31 липня в Миколаєві російська ракета потрапила в будинок власника агрокомпанії «Нібулон» Олексія Вадатурського. /Олександр Чекменьов
Категорія
Найбагатші
Дата

Миколаївська та Херсонська області залишилися без батька. Учасники списків Forbes згадують Олексія Вадатурського

3 хв читання

31 липня в Миколаєві російська ракета потрапила в будинок власника агрокомпанії «Нібулон» Олексія Вадатурського. Фото Олександр Чекменьов

31 липня в Миколаєві російська ракета потрапила в будинок власника агрокомпанії «Нібулон» Олексія Вадатурського. Він загинув разом із дружиною. З початку війни Вадатурський залишався в Миколаєві. Люди Forbes згадують, яким він був і що зробив для країни

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Василь Хмельницький

UFuture, 29-те місце, 100 найбагатших українців 2021

«Знав його особисто. Одного разу бачив, як зал на 3000 людей аплодував йому стоячи.

Він створив нереально крутий бізнес у сфері сільського господарства, все життя займався розвитком цієї сфери, будував заводи, підприємства, створював робочі місця. Займався розвитком країни, був справжнім ментором.

Наше покоління зараз передає досвід молоді, та ми самі колись черпали знання саме в таких людей, як Вадатурський».

Петро Порошенко

ROSHEN, 7-ме місце, 100 найбагатших українців 2021

«Добре знав Олексія Опанасовича як сильну духом людину. З неймовірною енергією та працелюбністю. Підтримував його в усіх ініціативах в обох його наймирніших професіях – і як хлібороба, і як суднобудівника. Головне для Вадатурського було, коли Україна і сама з хлібом, і має ще й чим світ годувати, як справжня житниця». 

Віктор Іванчик

Astarta, 95-те місце, 100 найбагатших українців 2021

«Його стійкість та незламність завжди викликали тільки захоплення та повагу. Він сміливо розпочинав масштабні проєкти, в які спочатку мало хто вірив, а потім усі захоплювалися.

Справжній лідер, життєвої енергії якого вистачало на всіх. Патріот, з якого брали приклад і який залишався в рідному місті до останнього подиху.

Видатна людина в історії України».

Матеріали по темі

Євген Черняк

Global Spirits, 19-те місце, 100 найбагатших українців 2021

«Герой України.

Міг виїхати, 75 років, забезпечений так, що міг бути в будь-якій країні світу і звідти керувати, але не поїхав, залишився, сказав: «Не можу покинути своїх людей, буду поряд із ними»…

Коли ми з ним були в нього на заводі, йому посміхалися люди, не просто віталися, а посміхалися. Він знав їх усіх на імʼя, простих робітників, але жорстко критикував владу, часто й по ділу, не приховуючи, публічно висловлював свою позицію.

Любив дуже Україну та людей, казав що любов – це означає не прощати, а вчити та підказувати і не бути байдужим».

Андрій Ставніцер

ТІС, 49-те місце, 100 найбагатших українців 2021

«Олексій Опанасович – знакова фігура для морської галузі, творець та власник великого, процвітаючого аграрного бізнесу, сильний керівник, роботодавець для десятків тисяч людей. Величезна історія ретельного, талановитого творення обірвана російською ракетою без жодної причини, просто від злості та безпорадності…

Багато розмовляли з Олексієм Опанасовичем, він мав безліч планів і рішучості відновлювати роботу. А кілька років тому багато співпрацювали в роботі з боротьби з коронавірусом на півдні.

Шок. Миколаївська та Херсонська області залишилися без батька.

Йому було 74 роки, понад 30 років він будував та розвивав ТОВ СП «Нібулон». Вираз «від сохи» – це про нього, він знав кожен гвинтик, кожну сотку своєї землі, в усі процеси вникав сам. У 2021 році «Нібулон» зібрав і відвантажив рекордні 5,6 млн т продукції. Компанія Вадатурського – повноважний великий гравець на світовому ринку, він конкурував із міжнародними трейдерами та перемагав. Окрім того, вони майже єдині займалися відродженням українського суднобудування.

Ринок знав його як людину однозначну, яка залізно трималася свого слова, ніколи не йшла на компроміси».

Олександр Чекменьов

31 липня в Миколаєві російська ракета потрапила в будинок власника агрокомпанії «Нібулон» Олексія Вадатурського. Фото Олександр Чекменьов

Гарік Корогодський

ТРЦ Dream Town, 8-ме місце, 25 найбільших рантьє

«Коли говорять, що Вадатурський мав змогу виїхати будь-куди, з його грішми та в його віці, це неправда.

Такі люди привʼязані до свого дому.

Я його ледь знав, але відчував.

Красиво жив та красиво пішов, ще й з дружиною».

Анна Дерев’янко

Виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації (EBA), 33 успішні жінки України, 2020

«Унікальна людина, взірець, патріот та мрійник

Олексій був прикладом тих «воїнів», що тримають економічний фронт, економіку країни та навіть під загрозою небезпеки не полишав країну, місто, колектив компанії.

Олексій залишив по собі не просто бізнес, а справжню потужну філософію життя, створення та розвитку проєктів, нестандартних підходів до роботи».

Федір Сердюк

Співзасновник компанії FAST, 30 до 30, 2021

«У міру розвитку бізнесу я зустрічався з багатьма капіталістами, зокрема представниками «першої хвилі». Ці зустрічі здебільшого викликали розчарування чи роздратування.

Олексій Панасович був у цьому сенсі особливим, дивовижним. За моїми спостереженнями, зовсім позбавлений зарозумілості, байдужий до розкоші та нескінченного піару. Ми познайомилися незадовго до COVID-19 в залі аеропорту, звідки він у свої 70+ летів у відрядження. Сам, без армії помічників та охорони, з рюкзаком через плече.

Його поведінка, ставлення до життя вселяли оптимізм та повагу.

Герой України, справжній, не бронзовий, Вадатурський вів геройський спосіб життя. Зробив великі та ефективні благодійні інвестиції в боротьбу з коронавірусом, залишався в Миколаєві та багато допомагав. Хоча мав усі можливості виїхати – і фінансові, і юридичні, моральні».

Матеріали по темі

 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні