Володимир Зеленський, президент України. /прес-центр Президента України
Категорія
Картина дня
Дата

Допомогти країні та припинити перевірки. Зеленський збирає найбільших підприємців України. Що вони очікують від зустрічі з президентом

Володимир Зеленський, президент України. Фото прес-центр Президента України

Володимир Зеленський 23 лютого проведе зустріч із представниками великого бізнесу. Forbes спитав у запрошених на зустріч підприємців, які у них очікування від розмови з президентом

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

За даними «Української правди», зустріч із Зеленським підтвердили Рінат Ахметов і Віктор Пінчук, а Ігор Коломойський повідомив, що не зможе приїхати через СOVID-19. Forbes запитав у майже 20 запрошених на зустріч бізнесменів, що вони очікують від неї. Велика частина з них не відповіли, частина – надали формальні відповіді, які не стосуються теми. Деякі розповіли, що хотіли би почути від Зеленського.

Бізнес готовий допомагати країні в скрутний час і «забути певні образи», заявив УП на умовах анонімності один із запрошених бізнесменів. «Я говорив з кількома, скажімо так, колегами, в тому числі з людьми Ріната Леонідовича (Ахметова. – Ред.). По суті, всі готові допомагати, чим зможемо», – розповів він.

Робочі місця, податки, підтримка бізнесу, підтримка українців – теми, про які президент планує говорити з підприємцями, розповів Forbes радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. «Економіка стикається з безпрецедентними ризиками. Бачимо накачування страхів навколо України, яке може порушити нормальну економічну діяльність», – каже він. За словами Подоляка розмова вестиметься навколо чотирьох векторів:

  • збереження робочих місць;
  • податки, які мають бути сплачені коректно;
  • дії держави для підтримки бізнесу за таких умов – Зеленський хоче почути від бізнесменів, які саме кроки потрібні;
  • які пропозиції щодо підтримки суспільства є у самих бізнесменів у цей період.

22 лютого Володимир Зеленський у своєму зверненні анонсував програму «економічного патріотизму». Вона передбачає зниження ПДВ на бензин та дизельне пальне. На скільки буде знижено ПДВ, він не уточнив. Наразі ПДВ на автомобільне пальне становить 20%. Також президент анонсував зменшення податкового навантаження на бізнес та обмеження перевірок, але також не вказав деталей. «Патріот – це той, хто бореться з ворогом за свою землю. І той, хто вкладається в неї грошима і створює на ній робочі місця. Тому ми запускаємо програму «економічного патріотизму». Це додаткові стимули для локалізації нашого виробництва. Цільові програми підтримки окремих галузей», – сказав Зеленський у своєму виступі.

Олександр Конотопський, CEO та засновник Ajax Systems

Олександр Чекменьов

Олександр Конотопський, CEO та засновник Ajax Systems Фото Олександр Чекменьов

Я думаю, президент хоче підтримати бізнес. Ми залишаємося в Україні, нікуди тікати не збираємось. Думаю, що це основний меседж бізнесу – принаймні тих, із ким я спілкуюся. Щодо того, чого бізнес глобально очікує від влади, є два основні пункти.

1. Зниження тиску з боку силовиків та зменшення регуляцій. Настав час покінчити з усілякими інспекціями.

2. Податки. Усі чекають на стимули для виходу з тіні, адекватне зниження податкового навантаження, яке дозволить вигідно працювати «по-білому».

Андрій Ставніцер, співвласник групи терміналів ТІС

Олександр Чекменьов

Андрій Ставніцер, співвласник групи терміналів ТІС Фото Олександр Чекменьов

Думаю, розмова буде про дві речі. Анонсують якісь жорсткі та швидкі реформи, які полегшать життя бізнесу. Зараз гарний час позбавитися всього зайвого за принципом гільйотини. Та, найімовірніше, обговорюватимемо, що бізнес може зробити на місцях – у регіонах. Це також дуже важливо. Влада не зможе сама все організувати, і бізнес включатиметься. Напевно, будемо говорити про те, хто і що може виробляти для допомоги армії та населенню. Потрібно якнайшвидше розподілити, хто чим займається, і побігти. Від цього буде спокійніше.

Вʼячеслав Клімов, співзасновник компанії «Нова Пошта»

Олександр Чекменьов

Вʼячеслав Клімов, співзасновник компанії «Нова Пошта» Фото Олександр Чекменьов

Про що проситиме президент? Не думаю, що проситиме гроші. Попросить працювати, розвивати бізнеси, робочі місця, бути в Україні. Таким чином допомагаючи обороні.

Чого я очікую від президента?

  • Зниження податків;
  • запровадження податку на виведений капітал;
  • дерегуляції;
  • мораторію на перевірки;
  • ліквідації великої кількості інспекцій;
  • ліквідації інфраструктурного монополізму (підключення до електромереж);
  • припинення тиску на ФОП.

Ігор Гуменний, власник UBC Group

Олександр Чекменьов

Ігор Гуменний, власник UBC Group Фото Олександр Чекменьов

За словами Гуменного, Комітет з розвитку промисловості та інфраструктури Спілки Українських Підприємців (СУП) підготував лист, який планують озвучити на зустрічі з президентом. Комітет хоче запропонувати:

  • «дерегуляційну гільйотину»;
  • ліквідацію інфраструктурного монополізму;
  • мораторій на перевірки;
  • покращення податкового клімату, а саме введення податку на виведений капітал та скорочення ЄСВ до 15%;
  • спрощення процедури передачі землі під потреби промислових підприємств;
  • ліберазізацію Трудового кодексу.

«Україна потребує радикального покращення інвестклімату. Ми можемо стати «східноєвропейським тигром» та зростати по 10% на рік», – додав Гуменний.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні