Фото надані Метінвестом
Категорія
Партнерський матеріал
Дата

Персоналізований соцпакет та автоматизовані сервіси. Як Метінвест використовує HR-стратегію для зміцнення команди

2 хв читання

Фото надані Метінвестом

HR-функція у сучасному бізнесі трансформується та стає вирішальним фактором для розвитку основного капіталу компанії – команди.

Фокус роботодавців зміщується від конкретних посад до набору знань і вмінь, а запит фахівців – до гнучкості, персоналізованого підходу та можливості розвитку.

Додаткові фактори, як-от пандемія та віддалена робота, змусили бізнес переглянути підхід до рекрутингу та HR-маркетингу.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Метінвест – один з лідерів у HR-ініціативах. Протягом останнього року компанія реалізувала пʼять проєктів, спрямованих на розвиток і добробут фахівців та колективу. Усі 5 ініціатив вийшли у фінал HR Pro Awards, а одна з них, індивідуальний соціальний пакет «Мій вибір», здобула перемогу. 

Розповідаємо детальніше про 5 знакових проєктів компанії та їх результати.

Система подання пропозицій

Підприємства Метінвесту перейшли на автоматизовану систему подання пропозицій та збору ідей співробітників з метою підвищення операційної ефективності бізнесу. Її унікальність у тому, що це не лише платформа для внесення пропозицій, завдяки системі фахівці можуть заробляти, а компанія – економити.

SAP Innovation Management є автоматизованою кросфункціональною платформою, яка дозволяє співробітникам швидко оформити та подати ідеї щодо безперервних покращень, а менеджерам – забезпечити систематичний і керований процес їх оцінки та впровадження. 

Програма стимулює працівників брати участь у розробленні та поданні пропозицій, зосереджених на зниженні витрат і підвищенні операційної ефективності. СПП розвиває у співробітників компетенцію безперервного вдосконалення.

Персоналізований соцпакет та автоматизовані сервіси. Як Метінвест використовує HR-стратегію для зміцнення команди /Фото 1

Фото надані Метінвестом

STEAM CAMP

STEAM CAMP – лідерська освітня програма для викладачів точних дисциплін, в якій взяли участь понад 500 вчителів із Маріуполя, Кривого Рогу та Запоріжжя. За новою програмою викладачі створили захоплюючі уроки з математики, фізики, хімії та інформатики для школярів.

Метінвест реалізовує програму спільно з Фондом розвитку Маріуполя, Запорізькою платформою спільних дій та Криворізьким фондом майбутнього. 

Мета проєкту STEAM CAMP – зацікавити молодь вивчати технічні науки й підвищити якість викладання цих предметів у школах. Більш ніж 200 шкіл зможуть навчати дітей у межах ініціативи, а вчителями вже розроблено понад 400 інтегрованих уроків.

Завдяки реалізації програми у трьох регіонах компанії вдалося на 11% підвищити кількість випускників, які здали ЗНО на 170 балів і вище. Програма охопила 5000 школярів, це масштабне досягнення.

Персоналізований соцпакет та автоматизовані сервіси. Як Метінвест використовує HR-стратегію для зміцнення команди /Фото 2

Фото надані Метінвестом

Цифрова трансформація HR-функції

Метінвест збудував внутрішню корпоративну систему уніфікованих комунікацій та автоматизував процес управління пропозиціями співробітників на 14 підприємствах.

Проєкт підвищив ефективність HR-функції у компанії, дозволив запровадити цифрові сервіси самообслуговування для 70 000 співробітників та автоматизувати ключові HR-процеси. Впровадження системи постановки цілей та управління ефективністю SAP SuccessFactors дозволить компанії зменшити витрати на цей напрям у пʼятирічному періоді на $2 млн.

Співробітники тепер можуть якнайшвидше розвʼязати свої питання, повʼязані з кадровим адмініструванням, видачею довідок, оплатою, організацією праці тощо.

Метінвест Політехніка

Недержавний гірничо-металургійний університет Метінвест Політехніка – один із проєктів компанії, що переміг у номінації «Навчання та розвиток» на HR Pro Awards.

Новий технічний університет прийме перших студентів у вересні 2022 року. 

Студентів навчатимуть за девʼятьма спеціальностями за дуальною системою, яка зарекомендувала себе у найкращих європейських університетах.

Навчальний корпус вишу розміститься у Центральному районі Маріуполя. Поруч з ним розташується повноцінне студентське містечко європейського рівня включно з гуртожитком, спортивною інфраструктурою та парком.

У Метінвест Політехніці облаштують унікальні лабораторії із застосуванням штучного інтелекту, для цього університет співпрацює з Microsoft. Також партнери університету – корпорації-гіганти у сфері промислового обладнання: Siemens, Schneider Electric, Honeywell Ukraine, Festo, UVEX, DEZEGA.

Персоналізований соцпакет та автоматизовані сервіси. Як Метінвест використовує HR-стратегію для зміцнення команди /Фото 3

Фото надані Метінвестом

ІСП «Мій вибір»

ІСП «Мій вибір», який надається понад 60 000 співробітників 16 підприємств Групи Метінвест, став кращим соціальним пакетом, за версією конкурсу HR Pro Awards. 

Програма дозволяє кожному працівнику самостійно скласти для себе індивідуальний перелік соціальних пільг із шести актуальних для нього опцій: навчання та розвиток, оздоровлення, розваги та відпочинок, відпустки та вихідні, транспорт і поїздки та інші блага для сімей співробітників. 

Пакет покриває оплату навчання в автошколі, компенсацію проїзду у відпустці, додатковий вихідний у день народження та з нагоди інших сімейних подій, заняття спортом для співробітників та їхніх сімей. 

Щорічно перелік опцій оновлюється та поповнюється відповідно до запитів і побажань команди. Наприклад, у 2022 році у складі ІСП уперше зʼявляться літні путівки на відпочинок за кордоном. 

У середньому в кожному підприємстві для фахівців доступно понад 40 благ на вибір, а загальний у компанії пакет ІСП «Мій вибір» охоплює вже понад 70 пільг.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні