Фото надане Печерською міжнародною школою
Категорія
BrandVoice
Дата

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів 

Фото надане Печерською міжнародною школою

Цьогоріч Печерська міжнародна школа (PSI) святкує свій 27-й день народження. Це єдина міжнародна школа в Україні яка авторизована викладати три програми міжнародного бакалаврату (International Baccalaureate® – IB).

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Попри виклики часу, PSI забезпечує своїх учнів унікальними освітніми можливостями, спонукає та допомагає здобувати навички, актуальні для нашого часу, та надихає їх ставати лідерами нового світу. Не зважаючи на війну, Печерська міжнародна школа продовжила працювати та підготувала декілька операційних сценаріїв на наступний навчальний рік. 

Чому міжнародна освіта так важлива у динамічному світі, які можливості доступні учням Печерської міжнародної школи, розповіла Рейчел Колдуелл, директорка PSI.

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 1

Рейчел Колдуелл, директорка Печерської міжнародної школи

5 фактів про Печерську міжнародну школу

5 фактів про Печерську міжнародну школу

 • Школа заснована в 1995 році групою батьків, які прагнули дати своїм дітям найкращу освіту.
 • Печерська міжнародна школа – найбільша приватна школа в Україні яка має статус неприбуткової організації
 • Головний орган правління – Рада керівників, що обирається батьками учнів.
 • Печерська міжнародна школа має акредитацію від Асоціації шкіл і коледжів Нової Англії (NEASC).
 • Випускники Печерської міжнародної школи продовжують навчання в елітних університетах світу, наприклад, у Гарварді, Брауні й Університетському коледжі Лондона.

Як спільнота PSI продовжила навчання попри війну

До загрози вторгнення школа готувалась завчасно: вже у листопаді 2022 року PSI почала активну підготовку до різних сценаріїв, зокрема до найгіршого. Але до того емоційного шоку, який стався 24 лютого, звісно, не був готовий ніхто. Головним завданням стало тримати звʼязок з нашою спільнотою (родинами учнів і колегами) та спланувати, як відбуватиметься навчальний процес надалі.

Хоча ми відпрацювали алгоритм дій, але в перші дні не очікували, що всі учні та співробітники зможуть працювати на повну потужність. Кожен з учнів реагував на новини по-різному: хтось потребував часу для опрацювання емоцій, а комусь легшало від активної діяльності в навчанні. Тому для учнів, які почувалися краще, бувши зайнятими, ми відновили навчання раніше. 

Сучасна школа має створювати баланс поміж академічної програми, творчості, спорту та соціальних активностей

Психологічна підтримка колективу школи й учнів була пріоритетом. Ми хотіли не примножувати тривожність учнів, а бути для них опорою. У цьому сенсі дуже допомогли колеги з різних міжнародних шкіл, що входять до Асоціації шкіл Центральної та Східної Європи (CEESA). На початку війни до нас звернулись десятки шкільних спеціалістів і запропонували безплатну допомогу та підтримку для наших учнів і викладачів.

Кампус PSI у Києві зачинив свої двері незадовго до вторгнення. Ми б дуже хотіли відновити його роботу. Зараз активно моніторимо ситуацію та пропрацьовуємо різні формати відкриття кампусу в Києві. Проте на цей момент ми пропонуємо учням альтернативу, адже безпека нашої спільноти є надзвичайно важливою для нас.

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 2

Навчальний кампус PSI у Києві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 3

Навчальний кампус PSI у Києві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 4

Навчальний кампус PSI у Києві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 5

Навчальний кампус PSI у Києві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 6

Навчальний кампус PSI у Києві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 7

Навчальний кампус PSI у Києві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 8

Навчальний кампус PSI у Києві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 9

Навчальний кампус PSI у Києві

Попередній слайд
Наступний слайд

Як і де вчитимуться учні Печерської міжнародної школи у 2022/2023 навчальному році

Навчальний рік 2022/2023 розпочнеться вже у серпні, процес вступу триває у звичайному ритмі. Наразі реалізовано два надзвичайних і важливих партнерства, завдяки яким учні зможуть продовжити навчання. 

 • По-перше, в колаборації з Американською школою у Варшаві (ASW) ми відкриваємо новий кампус у Варшаві. На території кампусу AWS ми будуємо тимчасові будівлі, де інтегруватимемо програми PSI разом з навчальним фреймворком Американської школи у Варшаві. Таким чином наші учні зможуть продовжити очне навчання у комфортних, знайомих умовах і з додатковими можливостями, що забезпечує ASW. 
 • Окрім того, ми маємо блискучу можливість працювати спільно з Avenues Online, всесвітньо відомою онлайн-школою інноватором, і надати доступ до онлайн-навчання учням, які не мають змоги відвідувати кампус у Варшаві, але хочуть навчатися з PSI. Avenues Online не лише любʼязно запропонували нам свою надзвичайну онлайн-платформу та партнерську співпрацю, а й гуманітарні стипендії для учнів. 

Загалом ми отримали безпрецедентну підтримку від міжнародної спільноти: нам запропонували допомогу 78 шкіл у 40 країнах світу. Наші учні мають додаткові можливості для міжнародної співпраці й переваги таких партнерств. Наприклад, від початку війни 140 наших учнів навчалися безкоштовно, на стипендіальній основі.

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 10

Навчальний кампус PSI у Варшаві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 11

Навчальний кампус PSI у Варшаві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 12

Навчальний кампус PSI у Варшаві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 13

Навчальний кампус PSI у Варшаві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 14

Навчальний кампус PSI у Варшаві

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 15

Навчальний кампус PSI у Варшаві

Попередній слайд
Наступний слайд

Але найголовніше – вони є частиною сильної та дружної спільноти PSI. У важкі часи людям потрібна підтримка, ми стараємось надати навіть більше: створюємо умови навчання, що плекають почуття безпеки та комфорту, навіть якщо ми навчаємось онлайн.

PSI – школа лідерів нового покоління 

Печерська міжнародна школа викладає та адаптує освітню програму на основі потреб учнів, це персоналізований підхід, який допомагає учням навчатись у комфортних для них умовах, відповідно до їхніх запитів, талантів і власного темпу навчання. 

Наш випуск 2022 року (IB Diploma Programme) досяг 100% проходження екзамену від IB. Середній екзаменаційний бал учнів PSI – 36, у порівнянні з цьогорічним світовим середнім балом 31,98. Враховуючи обставини та труднощі, це неймовірний результат, успіх учнів і наших викладачів. 

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 16

Випуск Печерської міжнародної школи 2022-го року

Ми впевнені, що можемо задовольнити повні потреби кожного учня: соціальні, емоційні й академічні. Ми заохочуємо творчість і моніторимо академічну успішність. Окрім високих освітніх стандартів, Печерська міжнародна школа відома інклюзивністю в навчанні, гостинною і різноманітною спільнотою; для нас це родина. Наше мотто a place where we belong – це наша гордість і натхнення для всіх наших дій як організації. 

Печерська міжнародна школа пропонує саме той простір та спільноту, де учні мають автономію та можливості, де цінується різноманіття ідей та креативні рішення нових викликів

Однією з ключових переваг навчання в PSI є наші викладачі. У 2021/2022 навчальному році це були 80 професіоналів з 15 країн світу (44% – зі США, 14% – з України та 11% – з Великої Британії). Викладачі Печерської міжнародної школи є досвідченими та висококваліфікованими спеціалістами. Це люди, які створюють творче та заохочувальне середовище, що сприяє розвитку кожного учня.

Переваги програми від International Baccalaureate® (IB)

Міжнародний бакалаврат (International Baccalaureate®) – зразкова програма у міжнародних школах, що готує учнів до провідних університетів протягом багатьох десятиліть. Три програми IB, які пропонує PSI, зосереджені на концептуальному розвитку, набутті глибоких знань і формуванні лідерських навичок: Primary Years Programme (3–11 років), Middle Years Programme (12–17 років) та Diploma Programme (17–18 років).

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 17

Навчальний процес у PSI

Головні переваги навчальних програм від міжнародного бакалаврату для учнів 

 • Заохочення критично мислити та розвʼязувати складні проблеми.
 • Стимул до самостійного управління своїм навчанням за допомогою вчителів-менторів.
 • Програми від IB® відкривають можливості вступу до провідних університетів світу.
 • Вивчення іноземних мов і різних культур у межах програм допомагає учням орієнтуватись у глобальному контексті світу та діяти розважливо.
Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 18

Навчальний процес у PSI

Завдяки програмам міжнародному бакалаврату наші учні вчаться поважати різні культури та погляди, знаходити своє місце у глобальному контексті. В наших силах конкретні дії – формувати лідерів майбутнього, які матимуть вплив на світ і зможуть зробити його кращим. 

Виклик часу: як Печерська міжнародна школа формує нове покоління лідерів  /Фото 19

Навчальний процес у PSI

Сучасна школа для викликів нового часу

Світ не стоїть на місці, та якість освіти має відповідати викликам часу. Ми – інноваційна міжнародна школа, яка ставить у пріоритет потреби учнів. 

Навчальний процес у Печерській міжнародній школі – це персоналізоване навчання. Учні відкривають для себе нове, активно працюють і мають можливість не лише вивчати різні предмети, а й мають час на рефлексію та відповідну проєктну діяльність. Цей підхід ми будуємо на основі їхніх інтересів, хобі та питань, що їх цікавлять.

Сучасна школа має створювати баланс поміж академічної програми, творчості, спорту та соціальних активностей. Печерська міжнародна школа пропонує саме той простір і спільноту, де учні мають автономію та можливості, де цінується різноманіття ідей та креативні рішення нових викликів. 

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні