Категорія
Новини
Дата

Російська церква в Амстердамі першою відмовилася від відносин із Московським патріархатом через війну

Російська православна церква в Амстердамі першою із західних церков розриває відносини із Московським патріархатом через війну Росії проти України

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • На позачерговому засіданні парафіяльної ради священнослужителі Російської православної парафії Святого Миколая Чудотворця в Амстердамі заявили, що вони більше не можуть функціонувати у рамках Московського Патріархату та забезпечувати «духовно безпечне середовище» для вірних.
  • Православні отці Амстердама направили прохання митрополиту Бельгії, Нідерландів і Люксембургу Афінагору (Вселенський Константинопольський Патріархат) прийняти їх до своєї єпархії. 
  • Митрополит висловив готовність розглянути прохання і вимагатиме канонічно звільнення архієпископа Єлисея.
  • Парафіяльна рада вирішила підтримати цей крок. Пропозицію представлять ​​на спеціальних Загальних парафіяльних зборах 26 березня. 
  • У період перед Загальними парафіяльними зборами в храмі не буде богослужінь. 

Контекст

У неділю, 13 березня, російські окупанти нанесли авіаудар по Свято-Успенській Святогірській Лаврі в Донецькій області. У монастирі перебувають понад 500 біженців, з них 200 – діти.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні