Україна на переговорах із російською стороною запропонувала свою модель гарантій безпеки. Вона передбачає багатосторонній договір та швейцарську модель армії, сказав радник голови офісу президента Михайло Подоляк в інтервʼю російському виданню «Медуза».
Ключові факти
- Українська модель гарантій безпеки передбачає, що не буде двостороннього договору «Росія — Україна», сказав Подоляк. За його словами, буде багатосторонній договір, пакетна угода, в якій візьмуть участь пʼять чи сім країн.
- Україна пропонує, щоб країни-партнери, які підписуватимуть гарантії безпеки, мали такі самі можливості, як РФ, – і за звичайним, і за ядерним озброєнням.
- Україна пропонує швейцарську модель армії з певним обсягом резервів, які проходять постійне навчання, сказав Подоляк. Деталі, тобто чисельність Збройних Сил, як вони будуть розгорнуті, обговорюються. Пріоритет – інтереси України, яка буде ключовою країною як постраждала від прямої агресії, додав він.
Контекст
Україна запропонувала, щоб гарантами її безпеки виступили пʼять постійних членів Ради безпеки ООН, а також Німеччина та Туреччина, повідомив голова МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу.
16 березня Financial Times з посиланням на джерела повідомила, що Україна і РФ домоглися «значного прогресу» за попереднім мирним планом з 15 пунктів, який містить припинення вогню та виведення російських військ. В Офісі президента заявили, что Україна має свої позиції. «Єдине, що ми підтверджуємо на цьому етапі, – це припинення вогню, виведення російських військ та гарантії безпеки від низки країн», – прокоментував інформацію радник голови ОП Михайло Подоляк.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.