Категорія
Новини
Дата

БЕБ завершило слідство у справі Коломойського, Боголюбову підозр немає

1 хв читання

Бізнесмен Ігор Коломойський /Getty Images

Бізнесмен Ігор Коломойський Фото Getty Images

Бюро економічної безпеки завершило слідство щодо Ігоря Коломойського у справі про незаконні дії з банківськими документами під час фактичного невнесення 5,8 млрд грн у касу ПриватБанку, розповів в інтерв’ю Forbes виконувач обов’язків директора БЕБ Сергій Перхун.

Натомість іншому ексакціонеру ПриватБанку Геннадію Боголюбову у цій справі підозру не оголошували.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Ідеться про справу, де Коломойського звинувачують у невнесенні 5,8 млрд грн у касу ПриватБанку і заволодінні та легалізації понад 5,3 млрд грн банку. Матеріали виділені в окреме кримінальне провадження та надані стороні захисту для ознайомлення, розповів Перхун.
  • У справі понад 550 томів, включно з великою кількістю документів та експертиз. Законодавством не передбачено обмеження по часу для ознайомлення з матеріалами справи, зазначив очільник БЕБ.
  • «Однак існує певна практика, зокрема ЄСПЛ, що орієнтовно один день виділяється на ознайомлення з одним томом», – уточнив Перхун. Тож детективи зможуть звернутись до суду, якщо вважатимуть, що захист затягує ознайомлення зі справою.
  • Запобіжний захід Коломойському у цій справі закінчується 2 вересня, і якби не було інших справ, то він би вийшов із СІЗО.
  • Партнер Коломойського, ще один колишній акціонер ПриватБанку Геннадій Боголюбов у цій справі підозр не отримував, заявив Перхун.

Контекст

Першу упродовж великої війни підозру про махінації у ПриватБанку слідчі БЕБ вручили Коломойському 2 вересня 2023-го. За схожою справою він отримав підозру і від детективів Національного антикорупційного бюро України. 

7 вересня 2023-го детективи НАБУ за погодженням керівника САП повідомили Ігорю Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру в заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн

8 вересня того самого року НАБУ та САП арештували активи Коломойського. У клопотанні про арешт майна йшлося про частки у статутному капіталі 307 юридичних осіб вартістю понад 3 млрд грн, а також майже 1000 об’єктів нерухомого майна та понад 1600 транспортних засобів і суден.

Термін тримання під вартою не може перевищувати 12 місяців, тож за вказаною справою про кошти ПриватБанку Коломойський мав би вийти із СІЗО 2 вересня 2024-го. Однак 8 травня Коломойському повідомили про підозру в організації замовного вбивства у 2003-му. За цією справою він перебуває у СІЗО без можливості внесення застави.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні